feng shui

Ako si zariadiť spálňu podľa Feng Shui

Spálňa je podľa starého čínskeho umenia Feng Shui jednou z tých najhlavnejších miestností v dome, pretože v nej trávime najväčšie množstvo času (v priemere až 1/3 dňa) a hlavne tu načerpávame energiu na naše ďalšie (viac alebo menej náročné) dni. Zároveň je však aj najosobnejším miestom pre náš život, pretože sem zvyčajne vpúšťame iba tých najbližších ľudí a tiež sa pokladá za základný stavebný kameň pre všetky naše vzťahy, pretože podľa Feng Shui práve spálňa ovplyvňuje naše partnerské vzťahy či manželstvo.

Samozrejme, dominantou spální sú manželské postele, ktoré sú najdôležitejším kusom nábytku v tejto izbe a tak práve im chceme venovať tento článok – ako si zariadiť spálňu podľa Feng Shui a na čo si dať pozor, ak do nej vyberáme manželské postele?

Kde by mali byť umiestnené spálne a manželské postele?

Základom celého umenia Feng Shui je správne umiestnenie vecí a tak by spálňa mala byť ideálne umiestnená v juhozápadnej časti domu, najlepšie čo najďalej od hlavného vchodu či garáže. Pokiaľ ide o manželské postele, tie by v súlade s Feng Shui mali byť umiestnené v spálni tak, aby neboli priamo oproti dverám či príliš blízko pri okne. To sa vám, koniec koncov, oplatí aj z praktického hľadiska, vyhnete sa tak nepríjemnému prefukovaniu a prievanu.

Matrace z hľadiska Feng Shui

Dôležitou súčasťou, ktorú obsahujú manželské postele sú matrace. Samozrejme, ľudia si zväčša uvedomujú ako dôležité sú matrace pre ich zdravý spánok, avšak oveľa menej ľudí si uvedomuje ich dôležitosť z hľadiska Feng Shui. Feng Shui totižto uvádza, že matrace by nemali byť v manželskej posteli oddelené, pretože to symbolizuje rozštiepenie vzťahu. Ak už je pre vás predsa len pohodlnejšie mať oddelené matrace, odporúčame vám aj oddelené postele, ktoré v prípade potreby môžete alebo odpojiť.

feng shuiMatrace uložené priamo na zemi sú tabu

Takisto podľa Feng Shui nie sú vhodné momentálne veľmi moderné matrace položené priamo na zemi. Tie sú nie len že nevhodné z hľadiska Feng Shui, ale aj zo zdravotného hľadiska, pretože môžu veľmi škodiť vašej chrbtici.

Spálňa je podľa starého čínskeho umenia Feng Shui jednou z tých najhlavnejších miestností v dome, pretože v nej trávime najväčšie množstvo času (v priemere až 1/3 dňa) a hlavne tu načerpávame energiu na naše ďalšie (viac alebo menej náročné) dni. Zároveň je však aj najosobnejším miestom pre náš život, pretože sem zvyčajne vpúšťame iba tých najbližších ľudí a tiež sa…