Zákusky

Zákusky

Tradičné vs. moderné zákusky na svadbu

Výber zákuskov na svadbu môže nejednej neveste spôsobiť vrásku na čele. Samozrejme, že každá nevesta by chcela ulahodiť každému a kedže na svadbe sa stretávajú rôzne generácie, nie je to vždy jednoduché. Treba preto zvoliť kompromis a servírovať aj tradičné a aj moderné zákusky.

Tradičné pečenie

Zákusky
Tradičné torty a zákusky na svadbu

Svadobné zákusky majú pradávnu históriu. Už starí egypťania piekli na svadby špeciálne pečivo. V našich zemepisných šírkach sa na svadby v minulosti piekli zväčša kysnuté koláče. Deň pred svadbou sa stretie obidve budúce svokry a staré mamy a piekli makové koláče, moravské tvarohové, kysnuté koláče s lekvárom, orechové a makové rožteky. Tieto tradičné koláče postupne vytlačili zo stolov zákusky.

Obľúbené miesto na svadobnej hostine majú určite čokoládové a banánové rolády, ananásové a bratislavské rezy, citrónové a gaštanové trojuholníky. Na stoloch nesmú chýbať ani orechové a punčové rezy a rôzne kokosové zákusky. Z vašich svadobných hostí si určite každý nájde z tejto ponuky ten svoj obľúbený zákusok. Čoraz viac sa však pekári stretávajú práve so požiadavkou o klasické kysnuté koláče, ktoré vhodne svadobnú tabuľu.

Moderné zákusky

Zákusky
Moderné zákusky a torty

Trendom v modernom pečení sú ľahké suroviny, nepečené koláče a to sa premietlo aj do svadobných zákuskov. Čoraz častejšie sa na stoloch objavujú zákusky ktorých väčšiu časť tvorí ovocie, ľahký tvaroh a cesto je zo špaldovej múky alebo ovsených vločiek. Takým to zákuskom rovnako dominujú rôzne druhy orechov a semienok. Výhodou takýchto koláčov je, že nie sú ťažké a sýte.

Preto ak chcete svojich hostí naozaj bohato pohostiť takéto druhy zákuskov sú to pravé. Hostia budú mať možnosť ochutnať viacero druhov a tak nadobudnú pocit naozaj bohatej hostiny. Moderné zákusky sa dajú vytvoriť aj na slaný spôsob so zeleninou, syrom a slaným cestom. Takýto zákusok môže byť príjemným oživením na prestriedanie sladkých chutí alebo trefou do čierneho pre hostí, ktorí nie sú moc na sladké.

Tradičné vs. moderné zákusky na svadbu Výber zákuskov na svadbu môže nejednej neveste spôsobiť vrásku na čele. Samozrejme, že každá nevesta by chcela ulahodiť každému a kedže na svadbe sa stretávajú rôzne generácie, nie je to vždy jednoduché. Treba preto zvoliť kompromis a servírovať aj tradičné a aj moderné zákusky. Tradičné pečenie Svadobné zákusky majú pradávnu históriu. Už…