kytica

Kytica – najkrajší dar pre každú ženu

Hľadáte ten správny dar? Kytica nikdy nič nepokazí!

Kvety – krásne, neodolateľné a tajomné, sú pre nás potešením pre svoj pôvab, vôňu a rozmanitosť a len máloktorá žena by im dokázala odolať. Kytica čerstvých kvetov poteší každú ženu bez ohľadu na vek, pretože je úplne jedno či ide o malé dievčatko, dospievajúcu slečnu, zrelú ženu alebo staršiu dámu. Slabosť pre kvety je asi v každej z nás. Kytica je tým najvhodnejším darom pri rôznych príležitostiach, ako sú narodeniny, meniny, zásnuby, promócie, svadba, výročie sobáša či narodenie dieťatka. Často je to opäť práve kytica kvetov, ktorou si uctíme milované mami na Deň matiek. Aj darovanie kvetov však má isté pravidlá.

Ako správne darovať kvety?

Na kvety v kvetináči radšej zabudnite, počíta sa iba kytica z čerstvých rezaných kvetov. Kyticu kvetov sa vždy snažíme vybrať z obľúbených kvetov toho, kto má byť obdarovaný a počet kvetov v kytici by mal byť samozrejme nepárny (párny počet kvetov je len na smutné udalosti). Veľkosť kytice by mala byť priamo úmerná výnimočnosti príležitosti, pri ktorej ju chceme darovať. A nezabudnite, že kyticu podávame do rúk vždy odbalenú, zbavenú akéhokoľvek celofánu či baliaceho papiera.

Kvety hovoria aj bez slov…

kytica
Aká je vaša vysnívaná svadobná kytica?

Kytica kvetov môže veľa prezradiť výberom farby kvetov aj samotnými kvetmi.

Ruža sa považuje za symbol lásky a patrí medzi overenú klasiku, s ktorou nemôžete nikdy  nič pokaziť. Pivónia je v Číne považovaná za kráľovský kvet a v Japonsku bola svadobným kvetom znamenajúcim plodnosť a túžbu po deťoch. Orchidea vám chce povedať, že ste pre niekoho naozaj výnimočná a kytica konvaliniek má symbolizovať návrat šťastia do vášho života. Hortenzie sú veľmi trvácne kvety, aj preto sú považované za synonymum trvalej a stabilnej lásky.

O farbách kvetov je známe, že červené kvety znamenajú vášeň a lásku, biele zasa nevinnosť a čistotu a ružové krásu a harmóniu… Ale vedeli ste že fialovými kvetmi vyjadrujete úctu a obdiv a oranžovými dôveru…?

Hľadáte ten správny dar? Kytica nikdy nič nepokazí! Kvety – krásne, neodolateľné a tajomné, sú pre nás potešením pre svoj pôvab, vôňu a rozmanitosť a len máloktorá žena by im dokázala odolať. Kytica čerstvých kvetov poteší každú ženu bez ohľadu na vek, pretože je úplne jedno či ide o malé dievčatko, dospievajúcu slečnu, zrelú ženu alebo staršiu dámu.…