šperky

Šperky vyberané s citom

Šperky pre mimoriadne udalosti

Šperky patria k ženám a ženy k šperkom… Je to tak už nepamäti, skrášľujú ich, zdobia a často majú pre ne aj symbolickú hodnotu, môžu byť tiež rodinným dedičstvom či tradíciou, ktorá sa v rodine odovzdáva z pokolenia na pokolenie mnohé roky. Šperky sú tiež veľmi hodnotným a osobným darom už od kolísky, pretože sa nimi obdarúva už pri narodení a krste dieťaťa, ale aj v mnohých ďalších výnimočný okamihoch počas života, akými sú okrúhle narodeniny, zásnuby, promócie či svadba. Krásny darovaný šperk poteší každú ženu, ale sú aj príležitosti, kedy si vhodné šperky vyberajú ženy osobne, napríklad nevesta  na svoj blížiaci sa svadobný deň.

Šperky pre dokonalú nevestu

Práve svadobný deň je udalosťou, ktorá si zaslúži krásny a dokonalý šperk. Tie správne a ideálne šperky pre nevestu sú tie, ktoré budú dokonale ladiť s celou jej vizážou od svadobných šiat, závoja, účesu až po kyticu.

Pri výbere šperkov treba prihliadať nielen na farbu a štýl svadobných šiat, ale aj na ich zdobenie. Pri čipkovaných a výrazne zdobených svadobných šatách zvoľte decentnejšie šperky (napr. jemné perličkové náušnice), pretože už samotná čipka či iné zdobené aplikácie sú dostatočnou ozdobou a šperkom nevesty.

Výraznejšie šperky sú ideálne pri jednoduchších hladkých šatách, kde aj najlepšie vyniknú. Nezabudnite však ani na účes, pretože výrazné šperky (napr. visiace náušnice) lepšie vyniknú pri hladkom vyčesanom účese ako pri rozpustených vlasoch. Farba šperku je tiež dôležitá a vo svadobný deň radšej upustime od žltého kovu, ktorý veľmi ťažko zladíme k bielym svadobným šatám a ani na svadobných fotografiách príliš nevynikne. Svoj výber sústreďte skôr na šperky z bieleho zlata zdobené zirkónmi alebo aj briliantami.

šperky
Aj pokiaľ ide o šperky, menej je niekedy viac.

Menej je niekedy viac…

…na túto vetu pamätajte aj pri výbere šperkov, pretože niekedy je lepšie zvoliť si len krásne výrazné náušnice, prípadne spolu s náramkom, ako byť vyšperkovaná od hlavy po päty korunkou, množstvom prsteňov či náramkov a k tomu ešte náhrdelníkom aj náušnicami.

Úplne tabu je aj kombinovanie šperkov z drahých kovov s bižutériou.

Šperky pre mimoriadne udalosti Šperky patria k ženám a ženy k šperkom… Je to tak už nepamäti, skrášľujú ich, zdobia a často majú pre ne aj symbolickú hodnotu, môžu byť tiež rodinným dedičstvom či tradíciou, ktorá sa v rodine odovzdáva z pokolenia na pokolenie mnohé roky. Šperky sú tiež veľmi hodnotným a osobným darom už od kolísky, pretože sa nimi obdarúva už…