Detské izby

Rozprávkové detské izby – čo by v nich určite nemalo chýbať?

S príchodom nového bábätka do rodiny si mnohí rodičia uvedomujú nedokonalosti domu či bytu oveľa viac, ako predtým. Okrem klasických úprav, ako je vymaľovanie stien či nákupu nového nábytku, sa v niektorých príbytkoch vykonávajú aj zásadnejšie zmeny. Rekonštrukcia jadra môže poskytnúť rodine nový rozmer, ďalší priestor a pohodlnejšie bývanie (napr. nová detská izba), ktoré bude prispôsobené rodine s deťmi (napr. termoizolácia).

 

Detské izby – kde fantázie ožívajú

Detské izby
Ak máte dostatok priestoru, udržať poriadok je o trochu jednoduchšie

Čo sa týka dizajnu, zrejme každý rodič rozmýšľa nad tým, ako by čo najlepšie zariadil novú detskú izbu, už počas tých dlhých deviatich mesiacov čakania na svojho potomka.

Inak som na tom nebola ani ja – už počas tehotenstva som si pozerala rôzne inšpirácie pre detské izby a rozmýšľala som nad tým, ako zariadiť novú detskú izbu tak, aby bola skutočne rozprávková.

A som si istá (podľa reakcií okolia), že sa mi to aj celkom dobre podarilo, čo ma priviedlo k tomu, aby som sa o zopár svojich rád podelila aj s vami…

 

 

Základ v neutrálnych farbách

Detské izby
Detské izby v neutrálnych farbách vhodné pre dievčatá i chlapcov

Keďže som až do konca netušila, či budem mať dievčatko alebo chlapčeka, celý čas mi boli inšpiráciou neutrálne detské izby vhodné pre obe pohlavia.

Ako prvé prišli na výber farby, ktoré by mali byť základom pre detskú izbu. Steny sme sa rozhodli vymaľovať bledožltou farbou, ktorá bola nielenže skutočne neutrálna, ale tiež celý priestor rozjasnila a opticky zväčšila, najmä v kombinácii s bielou farbou podlahy.

Ako ďalšie mi pri obiehaní obchodov padli do oka rôzne svietidlá s detskými motívmi určené pre detské izby… Avšak keďže sme sa rozhodli, že nechceme, aby detská izba pôsobila gýčovo, radšej sme si zvolili luster iba v jednoduchej pastelovej zelenej farbe.

Postieľka, matrac a prebaľovací pult

Hneď potom nasledoval výber detskej postieľky a hoci peňazí skutočne nebolo nazvyš, na tejto položke sme rozhodne šetriť nemienili – vybrali sme si kvalitnú drevenú posteľ v bielej farbe s antialergickým matracom, ktorý nám odporučili priamo v nábytkárstve. Pre „rozprávkovejší“ dojem som ju ešte doplnila o baldachýn (tiež v pastelovej zelenej farbe a s motívmi zvieratiek). A samozrejme musím povedať, že súčasťou postieľky bol aj prebaľovací pult, ktorý som si nasledujúce mesiace nevedela vynachváliť.

Detské izby pre novorodenca potrebujú kreslo!

Detské izby
Izba pre bábätko

V tej dobe som sa kdesi dočítala, že pokiaľ ide o detské izby pre novorodencov, každá mamička v nich určite ocení aj kreslo na kojenie. A musím povedať, že to bola pravda! Ak teda aj vy práve zariaďujete takúto detskú izbu, určite sa v obchodoch poobhliadnite aj po komfortných a kvalitných kreslách, určite sa vám zídu! Nuž a malý stolík s nočnou lampičkou k nemu – to bol už len dokonalý bonus.

Niekoľko tipov na záver: Ak ešte premýšľate nad tým, bez čoho sa detské izby novorodencov určite nezaobídu, tak z vlastných skúseností viem, že sú to monitory dychu, uzavretý kôs na použité plienky či kolotoč nad postieľku, ktorý bude vydávať melódiu a uspávať ňou vaše dieťa. A ak vás zaujíma zariaďovanie detskej izby aj pre batoľa, určite čítajte naše ďalšie články!

S príchodom nového bábätka do rodiny si mnohí rodičia uvedomujú nedokonalosti domu či bytu oveľa viac, ako predtým. Okrem klasických úprav, ako je vymaľovanie stien či nákupu nového nábytku, sa v niektorých príbytkoch vykonávajú aj zásadnejšie zmeny. Rekonštrukcia jadra môže poskytnúť rodine nový rozmer, ďalší priestor a pohodlnejšie bývanie (napr. nová detská izba), ktoré bude…