kuchynské linky

Kuchynské linky – neprehliadnuteľný prvok v každej domácnosti

Moderné i klasické kuchynské linky

Pri každom zariaďovaní kuchyne je prvým a najdôležitejším krokom výber kuchynskej linky. Kuchynské linky sú veľmi dôležitým a neprehliadnuteľným prvkom v každej domácnosti, preto je potrebné pri ich výbere nič nepodceniť a vybrať si naozaj kvalitnú, funkčnú a praktickú zostavu do vašej kuchyne. Dôležité je čo najlepšie využiť celý potenciál priestoru budúcej kuchyne a vybrať to najideálnejšie riešenie pre rozmiestnenie skriniek, poličiek, pracovných plôch, kuchynských spotrebičov aj drezu. Okrem správneho rozmiestnenia či  funkčnosti je dôležité nepodceniť ani vzhľad, pretože aj farba, materiál, systém otvárania či úchytky sú prvky, ktoré sa vo veľkej miere podieľajú na celkovom charaktere  a vzhľade miestnosti.

Akým chybám sa treba vyhnúť?

Kuchynské linky si vyberáme na veľa rokov a ich nákup znamená značnú finančnú investíciu, preto by mali byť služby, ako napr. vizualizácia návrhu, zameranie priestoru a prípadne aj montáž, samozrejmosťou v každom kvalitnom kuchynskom štúdiu. Skúsený predajca vám tiež bez problémov poradí, ako čo najlepšie jednotlivé komponenty skombinovať a umiestniť.

Pri výbere kuchynskej linky dbajte aj na určitý štandard prevedenia, ktorý by mala kvalitná linka spĺňať.  Napríklad hrúbka korpusu aj dvierok by nemala byť menej ako 18 mm, spoje skriniek musia byť tiež pevné a kvalitné.  Nedajte sa zlákať ani príliš nízkou cenou, ktorá môže byť na úkor kvality, pretože napríklad zadrhávajúce sa výsuvy, odlepujúce sa hrany či prehnuté police určite nikoho nepotešia. Nezabúdajte, že do kvality sa rozhodne oplatí investovať.

kuchynské linky
Uprednostňujete klasické a útulné kuchynské linky pred tými modernými?

Detaily, ktoré dokážu veľa…

Aj detaily a maličkosti dokážu urobiť veľkú službu. Napr. rohové kuchynské linky by mali mať čo najlepšie využiteľný aj priestor rohovej skrinky, ktorý sa dá vybaviť výsuvnými košmi, tie zároveň umožnia oveľa lepší prístup k rohovému úložnému priestoru. Správne osvetlenie, ktoré dodá kuchyni nielen potrebné svetlo, ale aj dojem luxusu, zaujímavo riešený výsuvný digestor či elektrické zásuvky elegantne zabudované do kuchynskej dosky – aj to sú detaily, ktoré každej kuchynskej linke určite pristanú.

Moderné i klasické kuchynské linky Pri každom zariaďovaní kuchyne je prvým a najdôležitejším krokom výber kuchynskej linky. Kuchynské linky sú veľmi dôležitým a neprehliadnuteľným prvkom v každej domácnosti, preto je potrebné pri ich výbere nič nepodceniť a vybrať si naozaj kvalitnú, funkčnú a praktickú zostavu do vašej kuchyne. Dôležité je čo najlepšie využiť celý potenciál priestoru budúcej kuchyne a vybrať…