Detské ihriská a bezpečnosť na prvom mieste!

 

 

 

 

 

 

Vaše vlastné detské ihriská

Detské ihriskáExistujú hádam lepšie darčeky pre deti než detské ihriská? Každé dieťa určite túži po tom, aby malo doma na záhrade vlastné ihrisko, na ktorom by sa mohlo kedykoľvek do sýtosti vyblázniť. A to isté platí aj pre rodičov – veď aj pre nich je lákavá predstava sem-tam nemusieť nikam chodiť, iba pustiť dieťa na záhradu, nechať ho hrať sa a dohliadať naň iba z terasy či ležadla pri bazéne. Ak však plánujete kúpiť detské ihriská aj ku vám domov, existuje zopár vecí, ktoré by ste si pri ich výbere mali všímať. Detské ihrisko nemusí byť totižto iba zaujímavé a lákavé ale tiež bezpečné!

Certifikácia – záruka bezpečnosti?

V prvom rade kvalitné detské ihriská spĺňajú isté všeobecne platné normy, čo znamená, že sú tiež certifikované treťou stranou. Pri ich výbere sa teda o týchto certifikáciách dobre informujte. Avšak ani to, že je detské ihrisko certifikované, vám nezaručí jeho 100% kvalitu a bezpečnosť. Dôležité je tiež všímať si detaily, akými sú napr. kvalita spojov (nesmú byť uvoľnené), (ne)vytŕčajúc klince a iné komponenty a pod.

Plast, drevo alebo kov?

Detské ihriskáPri výbere sa tiež budete musieť rozhodnúť, aký materiál si pre detské ihrisko zvolíte.
Detské ihriská sa totižto vyrábajú väčšinou buď z plastu, alebo z dreva, prípadne z kovu. A hoci plast je menej náročný na údržbu a tiež lacnejší, drevo vám pri správnej starostlivosti vydrží omnoho dlhšie a je tiež pevnejšie, čiže aj bezpečnejšie pre vaše deti.

Zlatou strednou cestou sú však zväčša detské ihriská vyrobené z kovu – starostlivosť o ne je menej náročná, sú menej nákladné a tiež vydržia dlho.

 

Kam a ako umiestniť detské ihriská?

Po tom, čo už detské ihrisko vyberiete a zakúpite, bude tiež dôležité to, kam ho umiestnite. Určite by totižto nemalo byť umiestnené na betóne či stvrdnutej zemi, ideálnou voľbou je vykopať pod ihriskom približne 30 cm hlbokú jamu, do ktorej nasypete piesok alebo kôru. Skvelým riešením sú tiež gumené dopadové dosky, ktoré sú už o niečo finančne náročnejšou alternatívou.

 

            Vaše vlastné detské ihriská Existujú hádam lepšie darčeky pre deti než detské ihriská? Každé dieťa určite túži po tom, aby malo doma na záhrade vlastné ihrisko, na ktorom by sa mohlo kedykoľvek do sýtosti vyblázniť. A to isté platí aj pre rodičov – veď aj pre nich je lákavá predstava…