luxusné kuchyne

Luxusné kuchyne v modernom alebo vidieckom štýle?

Luxusné kuchyne – moderné alebo romantické?

Predstava novej kuchynskej linky a krásne zariadenej kuchyne je lákavá pre väčšinu žien, ktoré považujú kuchyňu za svoje malé kráľovstvo, kde sa chcú cítiť príjemne a komfortne aj pri každodenných povinnostiach. Rozhodnúť sa však pre konkrétny štýl a dizajn novej kuchyne však nemusí byť vždy jednoduché, najmä ak sa nám ponúka toľko možností a luxusné kuchyne dnes môžeme nájsť v najrôznejších podobách od minimalistických až po rustikálne. Mnohé ženy váhajú práve medzi výberom modernej luxusnej kuchyne s vysokým leskom, ktorá je v posledných rokoch naozaj veľmi populárna a medzi romantickou podobou kuchyne vo vidieckom štýle, ktorá sa mnohým ženám vždy páčila a je naplnením sna o dokonale útulnej rodinnej kuchyni.

Voľba štýlu

Pri voľbe štýlu vašej budúcej kuchyne treba brať do úvahy množstvo skutočností, napr. rozmery a dispozičné riešenie priestoru, potreby a životný štýl rodiny a tiež nezabúdajte, že bývanie je potrebné vnímať ako jeden celok. Ak je celý interiér domácnosti vrátane obývacej izby zariadený skôr moderne, prípadne minimalisticky v jednoduchých a čistých líniách, je vhodné držať sa tohto smeru aj pri zariaďovaní kuchyne. Ak však máte interiér ladený skôr tradične s prvkami klasiky či s romantickým nádychom vidieka (napr. rustikálny či starožitný nábytok), pôsobili by tu moderné dizajnové a luxusné kuchyne úplne nevhodne. Platí to aj v prípade, že kuchyňu zariaďujete ako prvú a  očaril vás napr. vidiecky štýl kuchyne, zamyslite sa či si dokážete predstaviť v tomto štýle aj zvyšok interiéru.

luxusné kuchyne
Luxusné kuchyne s nádychom vidieka

Luxusné kuchyne v rôznom prevedení

Luxusné kuchyne môžeme nájsť v rôznom prevedení, pretože luxus nie je len otázkou moderna či klasiky, ale spočíva najmä v kvalite materiálov a precíznosti prevedenia kuchynskej linky. Luxusné kuchyne tak môžu mať rustikálnu, modernú aj klasickú nadčasovú podobu. Pre výber tej pravej kuchyne je potrebné zamyslieť sa aj nad tým, aký typ materiálov máte radi – je to drevo, mramor alebo skôr nerez či oceľ?

Luxusné kuchyne – moderné alebo romantické? Predstava novej kuchynskej linky a krásne zariadenej kuchyne je lákavá pre väčšinu žien, ktoré považujú kuchyňu za svoje malé kráľovstvo, kde sa chcú cítiť príjemne a komfortne aj pri každodenných povinnostiach. Rozhodnúť sa však pre konkrétny štýl a dizajn novej kuchyne však nemusí byť vždy jednoduché, najmä ak sa nám ponúka toľko…