kúpeľňový nábytok

Vyberte si praktický a zároveň aj moderný kúpeľňový nábytok

Čo musí spĺňať dobrý kúpeľňový nábytok?

Kúpeľňový nábytok musí spĺňať náročnejšie kritéria ako nábytok do iných miestností. V prvom rade by nemal zaberať veľa miesta, keďže väčšina kúpeľní je menších rozmerov, no zároveň by mal mať dostatok úložného priestoru. Mal by byť bezpečný, kvalitný, praktický, vyrobený z materiálu vhodného do vlhkého prostredia a ešte k tomu všetkému by mal samozrejme aj dobre, vkusne a moderne vyzerať.

Našťastie v dnešnej dobe už nájsť vyhovujúci kúpeľňový nábytok nie je nič nezvyčajné ani nemožné. Výrobcovia ponúkajú bohatú škálu kúpeľňového nábytku od klasických sektorových až po netradičné kúsky a tak si máme naozaj z čoho vyberať. Pri výbere je rozhodujúca veľkorysosť priestoru a štýl kúpeľne, ako aj finančné možnosti.

Kúpeľňový nábytok do menších priestorov

Do menších kúpeľní je vhodný sektorový nábytok, ktorého výhodou je jeho variabilita a teda možnosť vytvoriť a skombinovať zostavu podľa svojich potrieb a predstáv. Kúpeľňové skrinky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a kombináciách. Aj dvierka môžu byť rôzne, napr. presklené, plné alebo kombinované z viacerých druhov materiálu. Aj do tých najmenších panelákových kúpeľní sa tak nájde riešenie, či už v podobe nábytku v tvare nadstavca nad pračku či toaletu alebo napr. skrinky so zabudovaným umývadlom. Do atypických priestorov si môžete dať vyrobiť aj nábytok priamo na mieru.

Z čoho by mal byť nábytok do kúpeľne vyrobený?

Pozornosť pri výbere nábytku do kúpeľne treba venovať aj použitému materiálu. Najčastejšie sa na výrobu používa laminovaná drevotrieska, ktorá je aj cenovo najdostupnejšia. Kúpeľňový nábytok však môže byť zhotovený aj z plastu alebo masívneho dreva.

kúpeľňový nábytok
Nezabúdajte, že aj o kúpeľňový nábytok sa treba starať!

Starostlivosť o nábytok

Nezabúdajte ani správne čistenie a ošetrovanie nábytku, aby vám mohol slúžiť dlhú dobu. Nevhodne zvolené čistiace  prostriedky môžu nábytok nie len poškodiť, ale aj úplne zničiť.

Pre ľahkú dostupnosť a údržbu čistoty kúpeľne sú najlepším riešením závesné skrinky alebo kúpeľňový nábytok na nožičkách. Veľmi praktické sú aj pojazdné skrinky či kontajnery na kolieskach, ktoré viete premiestňovať podľa potreby. Výber je tak už len na vás a inšpirovať sa môžete napr. na stránke www.homebydleni.cz

Čo musí spĺňať dobrý kúpeľňový nábytok? Kúpeľňový nábytok musí spĺňať náročnejšie kritéria ako nábytok do iných miestností. V prvom rade by nemal zaberať veľa miesta, keďže väčšina kúpeľní je menších rozmerov, no zároveň by mal mať dostatok úložného priestoru. Mal by byť bezpečný, kvalitný, praktický, vyrobený z materiálu vhodného do vlhkého prostredia a ešte k tomu všetkému by mal…