virtuálna pokladnica

Virtuálna pokladnica je vydarené riešenie

Virtuálna pokladnica má oproti svojej konkurencii jedno malé obmedzenie. Tým je počet bločkov, ktoré môžete počas mesiaca vystaviť. Pokiaľ však nevystavujete za mesiac viac ako 3000 bločkov, potom je pre vás virtuálna pokladnica ideálnym riešením. Virtuálna registračná pokladnica je síce konkurenčné riešenie voči ostatným poskytovateľom zariadení a softvéru pre eKasu, tentokrát však ide o dobrý spôsob, ako nabehnúť na nové zmeny. Čo k tomu potrebujete? Ako prvé sa musíte zaregistrovať do systému. Ďalej zariadenie, na ktorom ho budete prevádzkovať (tablet, počítač, mobil) a vyžadované je aj pripojenie na internet. Pokiaľ vám vypýva aj povinnosť bločky vytláčať, budete potrebovať k zariadeniu aj malú tlačiareň. Na trhu si však môžete zaobstarať šikovné prenosné zariadenia aj so zabudovanou tlačiarňou.

virtuálna pokladnica
Android virtuálna pokladnica s platobným terminálom, integrovanou čítačkou čiarových a QR kódov

Virtuálna pokladnica je bezpečná

VRP je jednou z možností pre eKasu. eKasa je systém, ktorý prevádzkuje štát. Štát je tiež poskytovateľom riešenia virtuálnej registračnej pokladnice. eKasa funguje od 1.4.2019 a má vcelku pozitívne ohlasy. Od tohto dátumu bolo v rámci systému vytvorených niekoľko stotisíc dokladov. Aj to je jeden z argumentov, prečo je VRP overené a funkčné riešenie, ktoré zabezpečuje bezproblémové fungovanie.

virtuálna pokladnica
Virtuálna pokladnica N3 VRP

VRP je vhodnejšia pre menšie prevádzky

Virtuálna pokladnica vám pomôže ľahko plniť povinnosti on-line evidencie tržieb v systéme eKasa. Už na prvý pohľad vyzerá VRP veľmi jednoducho a môžete ju ovládať z mobilu, tabletu, počítača a aj z niektorých pokladníc. Finančná správa dokonca umožňuje zaregistrovať aj viacero virtuálnych pokladníc pre jedného podnikateľa. Podnikatelia ktorí využívajú virtuálnu pokladnicu nemusia robiť dennú, prehľadovú či intervalovú uzávierku a ani platiť servisné poplatky. K výhodám patrí aj jednoduché rozhranie, ktoré umožňuje ľahkú a rýchlu prácu s pokladnicou. VRP sa vám oplatí najmä vtedy, ak ste menší živnostník, máte nižšie denné predaje a občasné úhrady faktúry. Položky sa totiž musia vyťukať ručne na webovej stránke VRP alebo v mobilnej aplikácii. A to pri väčšom počte zákazníkov zaberá dosť času a predlžuje rady.

Virtuálna pokladnica má oproti svojej konkurencii jedno malé obmedzenie. Tým je počet bločkov, ktoré môžete počas mesiaca vystaviť. Pokiaľ však nevystavujete za mesiac viac ako 3000 bločkov, potom je pre vás virtuálna pokladnica ideálnym riešením. Virtuálna registračná pokladnica je síce konkurenčné riešenie voči ostatným poskytovateľom zariadení a softvéru pre eKasu, tentokrát však ide o dobrý spôsob,…