detské tenisky

Detské tenisky musia byť oporou

Vyberte si také detské tenisky, ktoré poskytujú zdravé vnútorné podmienky pre nohy a umožňujú pokožke dýchať. Podrážka by mala byť mäkká a pružná, aby mohla sledovať prirodzené pohyby nohy. Vhodné podrážky sú napríklad vyrobené z prírodného kaučuku, ktorý je nielen odolný, ale aj prírodne mäkký a pružný. Aby nedošlo k obmedzeniu prirodzenej pohyblivosti nôh vášho dieťaťa, mali by ste vybrať také tenisky, ktoré sú pohodlné, vyrobené z mäkkých, pružných a priedušných materiálov, a ktoré umožňujú prispôsobiť sa prirodzenému tvaru chodidla.

detské tenisky
Štýlové detské tenisky

Ako správne vybrať veľkosť?

Aby sa zabezpečila dobrá podpora a mobilita chodidiel, najmä pre veľmi malé deti, je mimoriadne dôležité vybrať správnu  velkosť. Tenisky by nemaly byť dieťatu tesné a mali by poskytovať v prednej časti zhruba pol centimetra priestor. Kvalitné materiály a podšívky pomáhajú zaistiť priliehavosť, ktorá zabraňuje kĺzaniu nohy vo vnútri topánky. Pre maximálne pohodlie pri nosení si treba uvedomiť, k akým príležitostiam budú detské tenisky využívané. Nosiť jedny topánky na každú príležitosť znamená robiť kompromisy, ktoré znižujú komfort. Tenisky do mesta by mali mať podrážku schopnú absorbovať rázy z chôdze po tvrdom povrchu. Na teplejšie mesiace sú zasa vhodné plátené tenisky, ktoré v tomto období ponúkajú vysoké pohodlie. Zvlášť menšie deti ocenia členkové tenisky, ktoré okrem vynikajúceho pohodlia zaistia tiež stabilitu nôh a členkov pri chôdzi aj behu.

detské tenisky
Detské tenisky na suchý zips

Detské tenisky do prírody

Tenisky pre pohyb v prírode by mali ponúkať stabilitu a oporu nohám na nerovnom teréne. Na tieto príležitosti sú ideálne tenisky inšpirované outdoor štýlom. Tie sú vybavené hrubšou podrážkou, ktorá zvládne aj terén mimo mestské chodníky. Ponúkajú tiež pevný zvršok, ktorý pri chôdzi nohu správne stabilizuje. Pre vyššie pohodlie a ľahšie obúvanie je veľa tenisiek vybavených suchým zipsom, ale existuje aj veľa zákazníkov, ktorí preferujú tenisky s šnúrkami, alebo s kombináciou šnúrok a suchého zipsu. Detské tenisky by nemali byť iba kvalitné, ale aj navrhnuté v súlade s aktuálnymi a sezónnymi trendmi.

Vyberte si také detské tenisky, ktoré poskytujú zdravé vnútorné podmienky pre nohy a umožňujú pokožke dýchať. Podrážka by mala byť mäkká a pružná, aby mohla sledovať prirodzené pohyby nohy. Vhodné podrážky sú napríklad vyrobené z prírodného kaučuku, ktorý je nielen odolný, ale aj prírodne mäkký a pružný. Aby nedošlo k obmedzeniu prirodzenej pohyblivosti nôh vášho…