digestor

Digestor pre zdravý vzduch v kuchyni

Digestor slúži ako filtračný systém na odstránenie dymu, pachov alebo častíc uvoľňovaných počas varenia. Okrem tejto hlavnej funkcie má toto zariadenie aj niekoľko ďalších výhod. Zaisťuje, aby bol váš kuchynský priestor primerane osvetlený a správne vetraný. Znižuje tiež riziko otravy oxidom uhoľnatým a udržuje vašu kuchyňu príjemne chladnú tým, že absorbuje prebytočné teplo. Na trhu nájdete množstvo typov digestorov, z ktorých si môžete vybrať. Vaša konečná voľba bude závisieť od vášho rozpočtu, usporiadania kuchyne a funkcie.

digestor
Ostrovný digestor Airforce Adel TLC 50 BK v čiernom prevedení zavesený na ocelových lankách

Aký veľký digestor potrebujete?

Dôležitým faktorom, ktorý by ste mali brať do úvahy, je veľkosť vášho modelu. Mal by mať správnu veľkosť, aby dopĺňal rozmery vašej plynovej varnej dosky. Až potom bude digestor účinne zachytávať všetok dym a nečistoty uvoľnené zo sporáka. Aj keď väčšia veľkosť zvyčajne znamená vyššiu cenu, je vhodné zvážiť takúto investíciu. Ak kupujete digestor pod skrinku, dobre si vypočítajte rozmery kuchynských skriniek. Ak sa chystáte pre nástenné alebo ostrovné odsávače pár, vypočítajte si zasa množstvo dostupného priestoru.

digestor
Ostrovný digestor Bowl Crisalide TLC 55 WH v bielom prevedení s výkonom 290 – 708 m3/h

Odťahový alebo recirkulačný digestor?

Odťahové digestory prenášajú vzduch von potrubím a preto ho nijak nefiltrujú ani nespracovávajú. Aj keď sú často účinnejšie ako recirkulačné digestory, pretože so vzduchom nič nerobia, môžu byť hlasnejšie, pretože na pretlačenie vzduchu cez potrubie je potrebná väčšia sila. Pretože tieto typy používajú potrubie na odťah vzduchu, musíte si to naplánovať hneď od začiatku. Potrubie môže byť často škaredé a zničiť vzhľad vašej kuchyne, ak ho riešite dodatočne. Recirkulačné digestory tlačia vzduch cez filtre, ktoré potom odstraňujú všetky zápachy z varenia predtým, ako sa vzduch vráti späť do vašej kuchyne. Väčšina moderných recirkulačných odsávačov pár je vybavená základným filtrom a uhlíkovým filtrom. Tieto filtre spolupracujú na odstraňovaní mastnoty, zápachu z jedla a dymu zo vzduchu. Recirkulačné digestory vás vyjdú vo finále oveľa lacnejšie, pretože nemusíte uvažovať o potrubí. Sú najlepším riešením pre kohokoľvek, kto prerába svoju kuchyňu rozpočtovo, alebo nevie navrhnúť kuchyňu tak, aby mohla viesť potrubie.

Digestor slúži ako filtračný systém na odstránenie dymu, pachov alebo častíc uvoľňovaných počas varenia. Okrem tejto hlavnej funkcie má toto zariadenie aj niekoľko ďalších výhod. Zaisťuje, aby bol váš kuchynský priestor primerane osvetlený a správne vetraný. Znižuje tiež riziko otravy oxidom uhoľnatým a udržuje vašu kuchyňu príjemne chladnú tým, že absorbuje prebytočné teplo. Na trhu…