Vidiecky štýl si získal mnoho milovníkov

Mnohí z nás si pod pojmom vidiecky štýl predstavujú miestnosti plné starého a ťažkého nábytku s háčkovanými dečkami,  ľudovými motívmi, preplnené gýčovými dekoráciami, na bielo omietnutými pecami .V skutočnosti to tak vôbec nie je, v súčasnosti si vidiecky štýl získal mnoho milovníkov vďaka jeho  jednoduchému nevtieravému dizajnu, ktorý už na prvý pohľad pôsobí pokojne a útulne.Práve preto sa v dnešnej dobe veľa ľudí prikláňa k vidieckemu štýlu. Nie je nad ten pocit, keď prídete po celom dni unavený z práce a dýcha na vás kľud a čaro domova.

vidiecky štýl
Moderný vidiecky štýl používa materály ako drevo, bavlnu, prútie,ľan,kameň,či keramiku.

Aký je vidiecky štýl?

Vidiecky štýl je nadčasový a na prvý pohľad veľmi príťažlivý.Pôsobí uvoľneným, domáckym a jednoduchým dojmom.. Vidiecky štýl obľubuje predovšetkým repliky ľudového nábytku z masívneho dubového alebo borovicového dreva, steny v jemných odtieňoch ako biela, šedá,hnedá, pastelová  a doplnky v sýtych farbách jesene. Moderný vidiecky štýl používa všetky rustikálne materiály, najmä drevo, bavlnu, prútie, ľan,keramiku či kameň, ale dizajn nábytku je strohý a farebnosť pestrá. Ak uprednostňujete  interiér s nádychom histórie a máte radi ľudovú tvorbu – tak je pre vás určite tento štýl ako stvorený.

Vidiecky štýl
Kombináciou starého s novým,alebo lacného s drahým nič nepokazíte.

Vidiecky štýl a doplnky

Na doplnky vo vidieckom štýle nie je potrebný veľký balík peňazí, nakoľko skvelé kúsky nájdete aj u vašich babičiek, alebo vo výpredajoch či bazároch.Netreba sa báť kombinovať  staré s novými, alebo lacné s drahými. Kombinácia bude pôsobiť harmonicky, aj keď netreba zabúdať na staré-známe a to, že v jednoduchosti je krása.V kuchyni môžete použiť rôzne keramické džbány a vázy,drevené taniere, poháre či varešky a netreba zabudnúť ani na prútené košíky.Veľmi dobrým dojmom bude  pôsobiť pekný obrus či utierky.Obývačku doplňte jednoduchým obrazom , rámom na fotky, alebo hodinami vo vidieckom štýle  a kúskom masívneho nábytku ako napr.kreslo,komodu alebo skrinku.Možností je naozaj veľa ,takže vyberajte dôkladne a obklopte sa vecami, ktoré sa vám páčia a váš domov získa tú správnu rodinnú atmoséru a pokoj.

Mnohí z nás si pod pojmom vidiecky štýl predstavujú miestnosti plné starého a ťažkého nábytku s háčkovanými dečkami,  ľudovými motívmi, preplnené gýčovými dekoráciami, na bielo omietnutými pecami .V skutočnosti to tak vôbec nie je, v súčasnosti si vidiecky štýl získal mnoho milovníkov vďaka jeho  jednoduchému nevtieravému dizajnu, ktorý už na prvý pohľad pôsobí pokojne a útulne.Práve preto sa v dnešnej…