offshore účet

V akej mene chcete mať svoj offshore účet?

Offshore účet

Offshore bankový účet je otvorený v niektorej z offshore bánk. Stále platí, že jednou z hlavných výhod takéhoto typu zahraničného účtu je to, že môže byť otvorený na anonymne vlastnenú offshore spoločnosť.

Aj keď vplyvom globálnych politických a ekonomických zmien si už nedá účet otvoriť úplne anonymne, stále existuje mnoho spôsobov pre zachovanie práva na súkromie. Na rozdiel od domácich účtov, offshore bankové účty ponúkajú možnosť vybrať si menu, v ktorej bude váš účet vedený. To môže byť veľmi cenná vlastnosť takéhoto účtu, pretože poskytuje schopnosť akumulovať finančné prostriedky v inej možno stabilnejšej mene.

Voľba meny má svoju opodstatnenosť

Pri využívaní offshore účtu je dôležité vopred dobre porozumieť miestnej jurisdikcii štátu, v ktorom sídli daná offshore banka. Je dôležité porozumieť dôsledkom držania offshore účtu v určitej zahraničnej mene. Napríklad podielové fondy v niektorých menách vám môžu umožniť získanie úrokov z vašich vkladov ale môže to tiež vyústiť v určitej daňovej povinnosti voči offshore štátu, kde sídli vaša banka. Okrem toho môže byť nutné sledovať kurzový vývoj jednotlivých mien. Môže sa stať, že poplatky za vklady a výbery by mohli predstavovať významné náklady v závislosti od štruktúry poplatkov a ponúkaných výmenných kurzov.

Vklad na offshore účet

Offshore bankové účty sú najčastejšie financované elektronicky prostredníctvom medzinárodných bankových prevodov. Odoslanie bankovým prevodom je jednoduchá operácia, ale takmer všetky banky si účtujú určité poplatky. Ceny za prevody na offshore účtoch sa líšia od banky k banke, preto je určite rozumné pozrieť sa na to ešte pre založením si offshore účtu.

offshore účet
Záležia výhody vášho offshore účtu od zahraničnej meny?

A čo výbery z offshore účtu?

Offshore banky ponúkajú celý rad spôsobov, ako vyberať peniaze s cieľom maximalizovať pohodlie majiteľov účtov zavádzaním a používaním rôznych klientských služieb. Mnohé offshore banky vydávajú normálne debetné / ATM karty, ktoré vám umožnia jednoduchý prístup k vašim finančným prostriedkom kdekoľvek vo svete. Ale opäť platí, pozrite sa vopred na poplatky za výbery kartou z vášho offshore účtu..

 

Offshore účet Offshore bankový účet je otvorený v niektorej z offshore bánk. Stále platí, že jednou z hlavných výhod takéhoto typu zahraničného účtu je to, že môže byť otvorený na anonymne vlastnenú offshore spoločnosť. Aj keď vplyvom globálnych politických a ekonomických zmien si už nedá účet otvoriť úplne anonymne, stále existuje mnoho spôsobov pre zachovanie práva…