tieniace systémy

Tieniace systémy – horúce počasie vás už neprekvapí

Tieniace systémy!

Letá sú z roka na rok dlhšie a hlavne horúcejšie, vďaka čomu každý majiteľ domu či bytu hľadá spôsob, ako sa čo najlepšie ochrániť pred páliacim slnkom. Tak ako aj v záhrade vyhľadávame posedenie v tieni pod slnečníkom, aj váš interiér potrebuje nejaký druh tienenia. Ponuka tieniacich systémov je bohatá, no pokiaľ presne neviete čo hľadáte, môže vás to ľahko pohltiť. Žalúzie či rolety, záclony aj nepriehľadné závesy, prípadne iné tieniace systémy nielen ochránia váš príbytok pred priamym svetlom, ale v ňom udržia aj príjemnú teplotu a to predovšetkým počas letných mesiacov. Každý typ tienenia má svoje pre a proti, no niektoré z nich majú tých pozitív omnoho viac.

Vonkajšie či vnútorné tienenie?

Najčastejším spôsobom tienenia je vnútorné – interiérové a dôvodom môže byť aj jeho jednoduchá inštalácia a ovládanie, ako aj fakt, že textilné rolety či žalúzie v interiéri vyzerajú veľmi atraktívne a podstatne ho skrášlia. Omnoho efektívnejšie sú však vonkajšie tieniace systémy a bez ohľadu na to či zvolíte okenice, rolety alebo žalúzie, všetky zastavia slnečné lúče ešte pred hranicou vášho obydlia a zabránia tak tomu, aby sa zasklené časti okien a dverí rozohriali. Ich veľkou výhodou je aj to, že v zimnom období vedia ochrániť interiér pred tepelnými stratami a nepriazňou počasia, ako napríklad pred silným vetrom či náporom dažďa.

tieniace systémy
Tieniace systémy sú dôležitým prvkom každej domácnosti!

Tieniace systémy potrebujú odolný materiál

Tieniace systémy musia odolávať poveternostným podmienkam a to nielen vetru, dažďu, snehu a mrazu, ale predovšetkým páliacemu slnku a preto by mali byť vyrobené z materiálu, ktorý toho vydrží naozaj veľa. Odzrkadlí sa to však aj na celkovej cene tieniaceho systému, no treba si uvedomiť, že je to investícia na niekoľko rokov. Plastové tieniace systémy sú cenovo najdostupnejšie, no horúčavám odolávajú omnoho menej ako ostatné. Drevo síce vyzerá veľmi trendovo, no vyžaduje si náležité ošetrenie a nie každý sa na to cíti. Jednou z najlepších možností sú lamely žalúzií a roliet z antikoru, ktoré dokonale odrážajú horúčavu, roky si zachovajú svoj estetický vzhľad a pre svoju pevnosť vydržia všetky nástrahy klimatických zmien.

tieniace systémy
Tieniace systémy by mali byť odolné nielen proti slnečnému svetu, ale aj proti vetru.

Tieniace systémy! Letá sú z roka na rok dlhšie a hlavne horúcejšie, vďaka čomu každý majiteľ domu či bytu hľadá spôsob, ako sa čo najlepšie ochrániť pred páliacim slnkom. Tak ako aj v záhrade vyhľadávame posedenie v tieni pod slnečníkom, aj váš interiér potrebuje nejaký druh tienenia. Ponuka tieniacich systémov je bohatá, no pokiaľ presne…