drevené garniže

Do interiéru z prírodných materiálov najlepšie pasujú drevené garniže

Drevené garniže

Či už do okien umiestnite záclony či závesy, bez vhodnej garniže sa nezaobídete. Zatiaľ čo pred nejakým časom sa na bežnom trhu vyberalo z niekoľkých druhov, dnes môžeme vyberať zo stoviek. Na čo sa pri výbere garniže zamerať a z čoho vlastne dnes môžete vyberať? Na výber sú garniže troch hlavných druhov – k dostatiu sú drevené, kovové a plastové.

Drevené garniže sa hodia nielen do dreveníc

Garniže zhotovené z dreva sa najviac hodia do bytových a iných interiérov, ktorým dominujú prírodné materiály. Bývajú vyrobené z masívu a skvele tak izby doplnia, ak sa interiér skladá prevažne z dreveného nábytku. Ich veľkou výhodou je, že ich možno ľahko skrátiť na potrebnú dĺžku. Na trhu je výber pestrých odtieňov od brezy až po čerešňu.

drevené garniže
Ponuka drevených garniží je široká

A čo kovové alebo dokonca plastové?

Ešte väčší výber je v prípade kovových garniží. Oproti dreveným sú decentnejšie a skôr sa hodia do moderných domácností, a predovšetkým do menších miestností. Kovové garniže zoženieme v prevedení nerez, hliník, mosadz, chróm, či v špeciálnych úpravách. Populárne sú ale aj mosadz antik či kartáčovaný nikel. Plastové garniže sú najmenej obvyklé, ale sú veľmi pružné a ľahké. K dostatiu sú v mnohých farebných prevedeniach. Veľmi dobre odolávajú vlhkosti a manipulácia s nimi je nenáročná.

drevené garniže
Kreatívnosť, nápaditosť, originalita – tým sa medze nekladú

Drevené garniže však majú svoje čaro

Klasikou sú však určite drevené garniže, ktoré sa hodia do interiérov, kde prevláda drevo a prírodné materiály. Najčastejšie sú k videniu v chatách a rodinných domoch, ale samozrejme vám nikto nebráni umiestniť si drevené garniže do bytovej jednotky v paneláku. Aj tá sa dá zariadiť tak, aby ste sa v nej cítili ako v bezprostrednej blízkosti prírody. Drevené garniže možno veľmi jednoducho skrátiť na požadovanú dĺžku. Koncovky sa nasadia alebo prilepia. Najčastejšie narazíte na výrobky z masívu alebo imitácií dreva vo všetkých možných odtieňoch, od svetlého duba až po tmavý mahagón.

 

Drevené garniže Či už do okien umiestnite záclony či závesy, bez vhodnej garniže sa nezaobídete. Zatiaľ čo pred nejakým časom sa na bežnom trhu vyberalo z niekoľkých druhov, dnes môžeme vyberať zo stoviek. Na čo sa pri výbere garniže zamerať a z čoho vlastne dnes môžete vyberať? Na výber sú garniže troch hlavných druhov –…