trezor

Trezor a jeho cesta k vám domov

Trezory udržujú v bezpečí vaše cennosti pred neželanými vplyvmi, či už to sú lupiči alebo prírodné katastrofy. Pri výbere trezoru si na začiatku musíte premyslieť jednotlivé parametre, ako sú napr. jeho objem, typ zámku a kvalita jeho výrobcu, vzhľad a obchodné podmienky. Aby sme nezabudli, ešte predtým si musíte odpovedať na otázku, prečo si bezpečnostný trezor vôbec chcete kúpiť, a čo v ňom budete uschovávať. A nasleduje ďalšia závažná otázka – kde ho umiestnite a ako ho tam dopravíte.

trezor
Nájsť umiestnenie pre svoj trezor nie ľahké

Ako sa k vám trezor nasťahuje

Dodávateľ vám vo väčšine prípadov zabezpečí celkovú dodávku sám na určené miesto. Ide predsa o neštandardný produkt, ktorý si v niektorých prípadoch vyžaduje aj netradičný spôsob nasťahovania. Vzhľadom k hmotnosti trezorov – a v mnohých prípadoch aj vzhľadom prístupu k miestu kde sa vykoná inštalácia – ide o neľahkú technologickú operáciu. Požiadavky na svoju objednávku si podrobne vysvetlite s obchodníkom. Ten vám už poradí ten správny a vhodný spôsob, ako má prebehnúť nákladná doprava. Taktiež vám zaručí ochranu pred akýmkoľvek poškodením, či už ide o vašu oceľovú pokladnicu alebo o miesto, kde sa nasťahuje.

Nebojte sa dodávateľovi zveriť lokáciu vášho sejfu. Sprístupnite mu dané miesto a odhaľte mu všetky detaily. Každý trezor by mal byť spojený so zemou alebo stenou. Hlavne ľahšie sejfy musia byť pre potreby poistenia pevne ukotvené. Takýmto spôsobom vytvoríte ďalšiu prekážku prípadnému odcudzeniu a zabezpečíte maximálnu ochranu svojich cenností. Samozrejme, najlepšie miesto je tam, kde je pre zlodeja najťažší prístup. Nájdite preňho adekvátne a nenápadne miesto.

trezor
Trezor si zakotvite a ochráňte pred ukradnutím

Trezor, jeho inštalácia a ukotvenie

Ako sme už spomenuli vyššie, trezor by mal byť bezpochyby spojený s pevným základom. To znamená, že sa musí v miestnosti zafixovať do podlahy alebo do steny. To docielite priskrutkovaním. V modernej dobe je totiž pre zlodeja omnoho časovo náročnejšie otvoriť sejf na mieste. Je to takmer vylúčené, pokiaľ vykrádač nemá prístup k heslu alebo kľúču. Preto zlodeji radšej túto bezpečnostnú skriňu z miesta inštalácie odnesú a násilne ju potom otvoria niekde v bezpečí na inom mieste. Aby ste sa takejto finte vyhli, pomôže práve ukotvenie alebo zamurovanie vašej zabezpečenej peňaženky.

Trezory udržujú v bezpečí vaše cennosti pred neželanými vplyvmi, či už to sú lupiči alebo prírodné katastrofy. Pri výbere trezoru si na začiatku musíte premyslieť jednotlivé parametre, ako sú napr. jeho objem, typ zámku a kvalita jeho výrobcu, vzhľad a obchodné podmienky. Aby sme nezabudli, ešte predtým si musíte odpovedať na otázku, prečo si bezpečnostný trezor vôbec chcete…