detské sandálky

Detské sandálky na horúce letá

S príchodom letnej sezóny sa mnoho rodičov rozhoduje o nákupe vhodnej letnej obuvi pre svoje ratolesti. Horúce letné dni na dovolenke si priam pýtajú vzdušné detské sandálky. Tie môžete každodenne využiť na pohyb v exteriéri, či už na prechádzkach v prírode alebo v meste cestou na zmrzlinu alebo na ihrisko. Výber správnych sandálok je veľmi dôležitý pre zdravý vývoj nôžky vášho krpčeka. Detské nožičky predsa rastú veľmi rýchlo a je nevyhnutné vybrať tú správnu obuv a správny materiál, z ktorého je obuv vyrobená. Celkový vzhľad a farba detských sandálok zas ovplyvňujú detské očká a chuť si ich vôbec obuť.

detské sandálky
Detské sandálky sú ideálnou obuvou na letné mesiace

Materiál – dôležité kritérium pri výbere sandálkov

Jedným z významných kritérií pri výbere akejkoľvek obuvi je materiál, z ktorých pozostáva. Aby sa počas letnej sezóny zabránilo nadmernému poteniu a kĺzaniu nôžky v topánke, musí byť materiál priedušný. Detské sandálky by mali byť aj dostatočne komfortné, aby detičky netlačili na päty a neodreli ich. To je dôležité odkontrolovať predovšetkým ak plánujete ich celodenné nosenie. Materiály, ktoré vyhovujú týmto kritériám sú tri, a to: prírodná lícová koža, tkaný elastický polyester alebo elastická pena. Posledná menovaná sa dá použiť aj vo vode.

Pre komfort je rozhodujúca predovšetkým podrážka. Dnešné technológie v obuvníckom priemysle umožňujú výrobu neskutočne ľahkých ale zároveň aj pevných a kvalitných podrážok. Tým pádom nevytvárajú pre detské nožičky zbytočné bremeno a sú pohodlné na nosenie. Pri deťoch sú najlepšie podrážky tie, ktoré sú vyrobené z korku alebo elastickej neoprénovej peny. Podrážka z korku formuje tvar chodidla a poskytuje pre sandálky komfort pri pohybe. Tie z peny sú zas ľahké a zabezpečujú dobrú priľnavosť k povrchu.

detské sandálky
Výber tých správnych sandálok je dôležitý ak plánujete celodenné nosenie

Detské sandálky každej farby

Aby vaše dieťatko nosilo sandálky s radosťou, určite sa s ním pri nákupe v obchode dohodnite na vzhľade. Samozrejme, predovšetkým to je farba obuvi, farba šnúrok na viazanie či potlač na nich. Či si už vaše dieťatko vyberie motív s kvetinkami, srdiečkami, sloníkmi, žirafami, či líškami, alebo ho uchvátia trblietavé kamienky – to už nechajte na ich módne nároky. Hlavne nech sú detské sandálky podľa predstáv aj vášho dievčatka alebo chlapčeka.

S príchodom letnej sezóny sa mnoho rodičov rozhoduje o nákupe vhodnej letnej obuvi pre svoje ratolesti. Horúce letné dni na dovolenke si priam pýtajú vzdušné detské sandálky. Tie môžete každodenne využiť na pohyb v exteriéri, či už na prechádzkach v prírode alebo v meste cestou na zmrzlinu alebo na ihrisko. Výber správnych sandálok je veľmi dôležitý pre zdravý vývoj nôžky…