konvektomaty

Konvektomaty sú fenoménom kuchyne

Konvektomaty sa stali počas posledných rokov hitom profesionálnych kuchýň. Prečo je tomu tak? Konvektomat je šikovný multifunkčný prístroj, ktorý pracuje s parou a horúcim vzduchom a ponúka takmer všetky typy tepelných úprav potravín. Od varenia v pare a dusenia, cez smaženie, grilovanie až po pečenie. Takisto sa dá použiť aj na rýchle rozmrazovanie, regeneráciu potravín, zaváranie, alebo sušenie ovocia. Všetky tieto režimy je možné naprogramovať a proces tak prebieha nezávisle na obsluhe. 

konvektomaty
Konvektomaty urýchlia proces prípravy

Konvektomaty ponúkajú moderný spôsob varenia 

Konvektomat je zariadenie ako uliate do modernej kuchyne. Jeho výsledná kvalita pokrmov je naozaj výnimočná. Okrem toho vám umožní prípravu rôznych jedál naraz a to bez toho, aby dochádzalo ku zmiešavaniu chutí. Medzi ďalšie výhody patrí krátky čas samotného varenia a tiež šetrný spôsob úpravy pokrmov. Pokrmy tu nestrácajú toľko vitamínov a minerálnych látok ako v porovnaní s inými spôsobmi tepelnej úpravy. Jedlám tak neubudne na nutričnej hodnote a pokrmy sú šťavnatejšie a chutnejšie. Konvektomat má tiež pozitívny vplyv na celkovú ekonomiku prevádzky. V kuchyni zastane funkciu sporáka, rúry, mikrovlnky, sušičky ovocia a ďalších spotrebičov. Ušetrí nemalé čiastky pri úspore vody, plynu, elektriny, tukov a hmotnosti pripravovaných surovín.  

konvektomaty
Konvektomaty sú vyhľadávaním prvkom kuchyne

Aký konvektomat si vybrať? 

Podľa spôsobu napájania sa delia na konvektomaty elektrické a plynové. Okrem otázky, či potrebujete konvektomat elektrický alebo plynový si musíte odpovedať aj na ďalšie otázky. Koľko porcií denne varíte, aký druh jedál varíte najčastejšie a od koho si konvektomat kúpite. To, či ste reštaurácia, hotel alebo jedáleň hrá vo výbere konvektomatu veľkú úlohu. V reštauráciách sa často varia jedlá na objednávku. V hoteloch sa varí veľa porcií na veľké akcie, ako sú bankety, svadby a pod. A v závodnej jedálni idú zase najčastejšie hotové jedlá. Konvektomat by ste si mali dôkladne vybrať. Mali by ste ich vidieť niekoľko a hlavne ich musíte vidieť variť. Tým si urobíte aj obraz o tom, čo daný konvektomat vie, a tiež spoznáte bližšie gastronomickú firmu a jej zázemie. 

Konvektomaty sa stali počas posledných rokov hitom profesionálnych kuchýň. Prečo je tomu tak? Konvektomat je šikovný multifunkčný prístroj, ktorý pracuje s parou a horúcim vzduchom a ponúka takmer všetky typy tepelných úprav potravín. Od varenia v pare a dusenia, cez smaženie, grilovanie až po pečenie. Takisto sa dá použiť aj na rýchle rozmrazovanie, regeneráciu potravín, zaváranie, alebo sušenie ovocia. Všetky tieto režimy je možné naprogramovať a…