TRÉNINGOVÉ NOHAVIČKY

Tréningové nohavičky sú krôčikom k dospelosti

Malé roztomilé batoliatko so zadočkom obaleným plienkami. Obraz, ktorý je každému rodičovi  blízky. Ale aj toto vývojové obdobie raz končí a rodičia sa snažia postupne a trpezlivo naučiť svoje dieťa používať nočník. Na túto prechodnú  fázu  by si mali rodičia dieťatka rezervovať dostatok času, pohody i pokoja. A zabezpečiť vhodné  tréningové nohavičky pre svoje dieťa.

Vyzerajú ako skutočné

Tréningové nohavičky vyzerajú doslova ako skutočné detské nohavičky. Vnútorná sacia vrstva a nepriepustná vrstva zachytia drobnú „nehodu“. Zohrávajú svoju úlohu pri postupnom učení sa dieťaťa robiť každodennú potrebu priamo sediac na nočníku. Tréningové nohavičky majú taktiež významný psychologický efekt pre dieťa, ktoré opúšťa požívanie plienok. Svojou štruktúrou a materiálovým zložením umožňujú cítiť vlhkosť a zároveň rýchlo nasiaknu. Jednoduché obliekanie, pohodlný strih a pestré obrázky  zaručujú, že si tréningové nohavičky vaše batoľa veľmi rýchlo obľúbi.

tréningové nohavičky
Výborné tréningové nohavičky v novom šate

Tréningové nohavičky akú súčasť tréningu

Postupné trénovanie čo najjednoduchšiemu prechodu  od plienok po nočník si ale vyžaduje niekoľké základné podmienky. Rodičia by si mali reálne uvedomiť, že ich dieťa je pripravené učiť sa chodiť na nočník až v určitom v momente. Nie je to žiadna veda, ale mali by byť naplnené niektoré fyzické, fyziologické a psychické predpoklady. Až po ich naplnení, môže rodič obliecť svojmu dieťaťu nové tréningové nohavičky a začasť s trpezlivým učením. Vie už dieťa chodiť, dôjde samo na záchod, stiahne si nohavice? Uvedomuje si, že akurát v tejto chvíli močí? Začínajú mu vadiť plienky a dáva najvo,že sa necíti dobre, keď ich má znečistené?  Dieťa sa má učiť na nočník, keď je ono pripravené, nie keď sú rodičia pripravení.

Tréningové nohavičky
Tréningové bambusové nohavičky sú výborným riešením pri prechode z plienok na nočník.

Pohodlný nočník a pohodlné nohavičky

Tréningové nohavičky slúžia v období, kedy sa váš drobček učí na nočník. Nohavičky obsahujú skryté savé jadro. Účinne zachytia malú nehodu, nenahrádzajú však plienku. V takýchto nohavičkách dieťa cíti vlhkosť, a preto ho to  viac motivuje k odstráneniu plienok. A ísť časom aj na ten nočník.

Malé roztomilé batoliatko so zadočkom obaleným plienkami. Obraz, ktorý je každému rodičovi  blízky. Ale aj toto vývojové obdobie raz končí a rodičia sa snažia postupne a trpezlivo naučiť svoje dieťa používať nočník. Na túto prechodnú  fázu  by si mali rodičia dieťatka rezervovať dostatok času, pohody i pokoja. A zabezpečiť vhodné  tréningové nohavičky pre svoje dieťa. Vyzerajú ako skutočné…