Croc je aj americký výraz pre krokodíla

Pod značkou Crocs sa presadzuje na trhu s obuvou svetoznámy výrobca originálnych mimoriadne komfortných topánok. Spoločnosť z mesta Niwot v americkom Colorade založili v roku 2002 traja obchodníci s obuvou, ktorí mali v pláne uviesť na trh revolučnú novinku – penové dreváky. Prvý zhotovený model ich obuvi niesol názov „Beach“ a napriek prvotným rozpačitým reakciám zákazníkov sa ich predalo vyše tisíc párov. Nasledoval rýchly rast a už v roku 2003 prichádza špeciálna kolekcia modelov „Nile“ určených pre ženy. V roku 2004 Crocs otvára prvú špecializovanú predajňu a o rok neskôr predstavuje dnes už celosvetovo známe logo s usmievavým krokodílom Duke.

Crocs
Šlapky pre celú rodinu.

Crocs je aj módna a funkčná obuv

Crocs je dnes najrýchlejšie rastúca americká značka módnej a funkčnej obuvi. Prvotný nápad vznikol priamo na palube lodi, keď partia troch Američanov cestovala na lodi z Mexika do Miami. Premýšľali o topánke ideálnej na loď. Nekĺzavej, nepremokavej, zamedzujúcej zápachu a hlavne pohodlnej a jednoduchej. Títo podnikavci a obchodníci svoj nápad dotiahli do konca, svoju vysnívanú topánku zrealizovali. Časom kultový fenomén Crocs bol na svete. Ich výrobky sú ideálne pre zamestnanie, kde musí byť človek dlho na nohách. Topánka má ergonomický tvar a vďaka masážnemu materiálu vo vnútri topánky podporuje správne prekrvenie chodidiel.  Nešmýka sa, nenecháva stopy a materiál je antiseptický.

Crocs
Topánky sú pohodlné a ľahké.

Z čoho sú topánky Crocs vyrobené?

Croslite je patentovaný materiál z extrudovanej živice. Nejde o umelú hmotu ani o gumu. Jeho vnútorná štruktúra zamedzuje tvorbe baktérií a plesní. Tento materiál je prirodzene antibakteriálny a eliminuje zápach. Obsiahnutá živica má výnimočnú schopnosť tlmiť otrasy a dopady a vyniká maximálnym odpružením. Croslite nie je jedovatý, môže byť v styku s pokožkou a stačí ho oplachovať vodou a mydlom, prípadne možno topánky prať v práčke. Topánky Crocs sú ľahké a pohodlné, podporujú formovanie klenby chodidla, zabezpečujú správnu cirkuláciu krvi. Špeciálne spevnenie v oblasti päty zamedzuje deformácii obuvi pod váhou tela.

Pod značkou Crocs sa presadzuje na trhu s obuvou svetoznámy výrobca originálnych mimoriadne komfortných topánok. Spoločnosť z mesta Niwot v americkom Colorade založili v roku 2002 traja obchodníci s obuvou, ktorí mali v pláne uviesť na trh revolučnú novinku – penové dreváky. Prvý zhotovený model ich obuvi niesol názov „Beach“ a napriek prvotným rozpačitým reakciám…