Dovolenka nemusí byť len o nečinnom relaxe

Dovolenka znamená pre každého niečo iné. Pre niekoho je dovolenkou pobyt v pohostinstve po boku priateľov. Niekto rád zájde na týždeň do hôr na rybačku. Tí, ktorí milujú slnko a čisté pláže, vyrazia za exotikou do vzdialených končín. Všetkých spája skutočnosť, že dovolenku prispôsobujú svojim záľubám či potrebám. Existuje množstvo možností, ako si prispôsobiť dovolenku a zažiť tie najkrajšie chvíle presne podľa svojho gusta. Záleží už len na tom, akou ste osobnosťou. Pokiaľ potrebujete úplne vypnúť a dať vydýchnuť svojmu telu, určite vyrazte na pobrežia. V prípade, že vypnete najlepšie tak, že budete niečo robiť, určite zvážte aj iné destinácie.

Dovolenka
Perfektný relax a pohoda.

Aktívna dovolenka nielen pre mladých ľudí

Keď sa povie aktívna dovolenka, neznamená to hneď, že musíte zdolávať 500 kilometrové túry, prípadne sa zlaňovať zo skál. Spoznávať krajinu môžete aj v pokročilom veku. Existuje množstvo spoločností, ktoré organizujú výlety autobusmi, loďami, alebo dodávkami. Takéto výlety sú nastavené tak, aby si človek oddýchol, spoznával, ale aj zároveň bol v pohybe. Mladšie ročníky vyhľadávajú športové možnosti. Do severských krajín cestujú za dobrými snežnými podmienkami a oddávajú sa bežkovaniu, lyžovaniu či snoubordingu. Do teplých krajín ich lákajú vlny, ktoré majú napríklad Kapverdské ostrovy, kde sú skvelé podmienky pre surfovanie a windsurfing.

Dovolenka
Aktívny relax.

Priezračne more pre potápačov

Krajiny ako Egypt sú známe pre svoje priezračne čisté more a bohatý podmorský svet. To si priam pýta šnorchlovanie, ktoré si tu turisti z celého sveta za tie roky zamilovali. Ste vášnivým cyklistom? Pre vás je najideálnejšia Korzika, ktorá ponúka udržiavané cesty a prekrásnu prírodu v ich okolí. Cesty sú naozaj dlhé, takže budete mať stále kam jazdiť. Bicykel si so sebou brať nemusíte, na ostrove je veľké množstvo požičovní, ktoré vám ochotne za poplatok vášho dvojkolesového tátoša požičajú. Veľa destinácií ponúka cvičenia jógy, zumby, aerobiku, prípadne animačné programy pre deti, ktoré využijú najmä rodičia na spoločných pobytoch. Výber zostáva už len na vás.

Dovolenka znamená pre každého niečo iné. Pre niekoho je dovolenkou pobyt v pohostinstve po boku priateľov. Niekto rád zájde na týždeň do hôr na rybačku. Tí, ktorí milujú slnko a čisté pláže, vyrazia za exotikou do vzdialených končín. Všetkých spája skutočnosť, že dovolenku prispôsobujú svojim záľubám či potrebám. Existuje množstvo možností, ako si prispôsobiť dovolenku a zažiť tie…