Malorka dnes patrí aj dovolenkárom

Féničania aj Gréci, rímski osadníci aj útočisko pre pirátov. Najväčší ostrov súostrovia Baleáry má za sebou pestrú históriu. Dnes je to ale politicky samostatná provincia v rámci španielskych spoločenstiev. Nachádza sa v Stredozemnom mori v blízkosti španielskeho pobrežia a správnym strediskom je Palma de Mallorca. Súostrovie, hlavne ostrov Malorka, Ibiza a Formentera, sú celoročne navštevované dovolenkármi nielen z európskeho kontinentu.

Celoročne priaznivé podnebie

Ostrov Malorka má vďaka svojej polohe ideálnu klímu s priemernou ročnou teplotou okolo 18°C. Vďaka vynikajúcim vzdušným a námorným spojeniam je ľahko dostupný. Z hlavných európskych miest sa sem dá priletieť za niekoľko hodín. Mnohí dovolenkári sa ubytujú priamo v meste Palma de Mallorca, čo je moderné kozmopolitné mesto s množstvom možností a príležitostí pre návštevníkov. Prehliadka mesta, jeho najvýznamnejších historických budov a umeleckého dedičstva. Môže to byť súčasťou aj vašej dovolenky. Typické terasy, pozoruhodná architektúra s ikonickými budovami, ako aj múzea a galérie umenia. Tým všetkým sa dá spestriť pobyt na pláži a vo vode.

malorka
Malorka a jej hlavné mesto.

Nádherné pláže Malorky

Ostrov Malorka je známy hlavne pre svoj plážový cestovný ruch. Nádherné pláže urobili postupne z Malorky jednu z najznámejších a najobľúbenejších destinácií na svete. Len v okolí strediska Palma de Mallorca sa tiahne pozdĺž oboch strán zálivu cez päť pláží a osem kúpacích oblastí. Na dlhých úsekoch piesku s krištáľovo čistou vodou si môžete vychutnať účinok slnka za malebného zvuku morských vĺn. Dobre vybavené pláže a potrebné zariadenia sú zárukou pohodlnej dovolenky. Hlavné mesto Malorky tiež hostí veľké športové podujatia a zápolenia plachetníc. Tieto podujatia priťahujú účastníkov a nadšencov z celého sveta a prinášajú bezkonkurenčné zvýšenie príťažlivosti ostrova a jeho medzinárodnej prestíže.

malorka
Toto je Malorka. Vitajte v raji.

Vstupná brána na Malorku

Hlavné mesto je vstupnou bránou k objavovaniu zvyšku ostrova. Palma de Mallorca je vynikajúcou základňou pre výlety a objavovanie. Všetky atrakcie na ostrove sú vzdialené približne hodinu jazdy autom, čo umožňuje pohodlné a praktické cestovanie.

Féničania aj Gréci, rímski osadníci aj útočisko pre pirátov. Najväčší ostrov súostrovia Baleáry má za sebou pestrú históriu. Dnes je to ale politicky samostatná provincia v rámci španielskych spoločenstiev. Nachádza sa v Stredozemnom mori v blízkosti španielskeho pobrežia a správnym strediskom je Palma de Mallorca. Súostrovie, hlavne ostrov Malorka, Ibiza a Formentera, sú celoročne navštevované dovolenkármi nielen z európskeho kontinentu. Celoročne…