Bali ako najväčšie lákadlo Indonézie

Ázia sa v obľúbenosti medzi dovolenkujúcimi turistami stavia čoraz viac do popredia. Výnimkou nie je ani ostrov Bali, ktorý leží na západe od Malých Sund. Je známy pre svoje umenie, ktoré sa skladá z tanca, hudby, sochárstvom, maľbami, výrobkov z kože a spracovávania kovu. To však nemusí byť to, čo by malo človeka, ktorý hľadá dokonalý relax, trápiť. Tento ostrov bohov ponúka atmosféru, ktorej sa nezbavíte do vášho obchodu domov. Klimatické podmienky sú viac ako prijateľné a na svoje si prídu najmä milovníci surfovania, ktorým prajú vlny počas celého roka.

Bali
Neskutočne chutné jedlo na Bali.

Bali je pravá exotika

Nádherná príroda, nespočetné množstvo pamiatok a chrámov, fantastické jedlo, aktívne sopky. Jednoducho všetko, čo by mala exotika predstavovať, to ponúka Bali vo veľkom. Vycestovať sa všeobecne odporúča medzi aprílom a novembrom, teda v období, ktoré sa považuje za suché a prináša minimum neželaných zrážok. Naopak vyhnúť by ste sa mali tomuto ostrovu v novembri až v marci, kedy tu môže byť dosť chladno. Čo sa dopravy týka, pripravte sa na to, že Bali verejnú dopravu skrátka nemá, okrem autobusov, ktoré nie sú také frekventované a premávajú zväčša len medzi väčšími mestami. Preto je dobré uvažovať nad vypožičaním skútra.

Bali
Dovolenka, na ktorú určite nikdy nezabudnete.

Priateľská uvoľnená atmosféra

Pred vycestovaním do exotickej časti sveta vyvstáva otázka či sa máme báť interakcie s domácim obyvateľstvom. V prípade Bali sa nemáte čoho obávať. Domáci sú milí a usmievaví, a radi vás pozdravia. Slušnosť je tu alfou a omegou spolunažívania. Zaujímavosťou je, že sa tu ľudia moc neprechádzajú, všetky vzdialenosti riešia jazdou na skútri.

Stravovanie v reštauračných zariadeniach je tu mimoriadne lacné. Odporúčame ochutnať domáce typické ázijské jedlá v takzvaných warungoch. Ak vám táto strava príliš nevonia, netreba zúfať. Nájdete tu aj talianske, mexické alebo grécke reštaurácie. Pokiaľ chcete zostať pri mori celý pobyt na Bali, určite si čo to zistite o luxusnejšej oblasti Seminyak, ktorá je mimoriadne obľúbená.

Ázia sa v obľúbenosti medzi dovolenkujúcimi turistami stavia čoraz viac do popredia. Výnimkou nie je ani ostrov Bali, ktorý leží na západe od Malých Sund. Je známy pre svoje umenie, ktoré sa skladá z tanca, hudby, sochárstvom, maľbami, výrobkov z kože a spracovávania kovu. To však nemusí byť to, čo by malo človeka, ktorý hľadá dokonalý relax, trápiť. Tento…