reflexné oblečenie

Reflexné oblečenie

Na cestách sa objavuje stále viac bežcov a cyklistov, ktorí majú na sebe oblečenie žiarivých farieb, ktoré je vidieť už z diaľky. Ide o reflexné oblečenie a nejde len o nejaký dočasný módny trend. Je to predovšetkým na to, aby ste boli na ceste viditeľní a tým sa vyhli zbytočným nehodám, ktoré sú pre chodcov tragické. Vaša bezpečnosť by vám mala byť na prvom mieste a kedykoľvek vyjdete na cesty, mali by ste mať na sebe spoľahlivé reflexné oblečenie. Najmä za tmy a v čase, keď je na ceste znížená viditeľnosť, či už kvôli hmle, dažďu a pod. Reflexné oblečenie dnes už nájdete v každom špecializovanom obchode alebo si ho môžete zakúpiť cez internet za výhodné ceny – ponuka je naozaj pestrá.

reflexné oblečenie
S reflexným oblečením môžete byť dokonca IN!

Reflexné oblečenie zachraňuje životy

Bez preháňania môžeme povedať, že takéto oblečenie, či v podobe vesty alebo iného prvku, vám môže zachrániť život. Stačí sekunda, malá nepozornosť zo strany vodiča a nehoda je na svete. Najčastejším druhom reflexného oblečenia je reflexná vesta. Patrí aj k povinnej výbave každého vozidla a dostanete ju kúpiť aj v detských veľkostiach pre vaše ratolesti. Na výber však máte aj reflexné tričká, mikiny, legíny, nohavice a mnoho ďalších kúskov. Reflexný odev je vidieť až do vzdialenosti 200 metrov. Takto vás vodič na ceste včas zaregistruje a bezpečne sa vám vyhne.

reflexné oblečenie
Farby si môžete vybrať podľa svojej chuti

Typy reflexného oblečenia pre deti aj psov

Reflexné oblečenie je výstražný odev, ktorý je vyrobený z látky fluorescenčnej farby a tzv. retroreflexnými prvkami. Takéto oblečenie nenosia len cyklisti či bežci, ale aj cestári, deti v škôlke, starí ľudia, psy a iní. Pri deťoch sa často stretnete aj so školskými taškami, ktoré majú reflexné prvky. Tieto však nie sú ani zďaleka také spoľahlivé, ako klasické reflexné oblečenie. Najčastejšou farbou, ktorá sa používa na tento druh oblečenia, je žiarivá žltá, zelená, oranžová aj ružová. Platí, že čím väčšia plocha s takýmito farbami na oblečení je, tým viditeľnejší budete.

Na cestách sa objavuje stále viac bežcov a cyklistov, ktorí majú na sebe oblečenie žiarivých farieb, ktoré je vidieť už z diaľky. Ide o reflexné oblečenie a nejde len o nejaký dočasný módny trend. Je to predovšetkým na to, aby ste boli na ceste viditeľní a tým sa vyhli zbytočným nehodám, ktoré sú pre chodcov…