offshore banky

Čo sú to offshore banky?

Počuli ste už pojem offshore banky? Ak nie, rada Vám ho vysvetlím. Jedná sa o banku, ktorá je – podobne ako klasická banka – súkromnoprávnym subjektom s oprávnením poskytovať služby na základe príslušnej licencie. Podľa typu licencie môže banka viesť bežné či sporiace účty, veľmi často klientmi využívané internetové bankovníctvo, alebo aj poskytovanie ďalších bankových produktov. Tými sú napríklad trading, investičné produkty, ale aj nákup cenných kovov. Zjednodušene, jedná sa o pojem, ktorý môžeme definovať ako medzinárodné bankovníctvo. Dochádza k investícií, či vypožičiavaniu peňazí a peňažných fondov v krajinách, ktoré majú priaznivejšie podmienky, zákony a predpisy, než tie, ktoré platia v onshore (kontinentálnych) jurisdikciách.

offshore banky
Najčastejšie daňové raje sú v Karibiku či Pacifiku

Sú offshore banky legálne?

Pojem offshore banky teda vlastne znamená, že môžeme mať bankový účet v zahraničí. Ešte niekoľko rokov dozadu bol takýto spôsob podnikania a využívania bánk považovaný za niečo zlé, nelegálne. Veľa sa o ňom nevedelo a tak boli takéto účty častokrát považované za nástroj drogových kartelov, či mafiánov. Tieto banky vytvárali nedôveryhodný dojem – dojem niečoho ilegálneho. Pravda je však taká, že banky v Karibiku, Pacifiku, či v Rakúsku a Švajčiarsku boli využívané tými najväčšími a najrešpektovanejšími firmami vo svete – všetko prebiehalo absolútne legálne.

Kde sa tieto banky nachádzajú?

V súčasnej dobe sa tieto banky nachádzajú najmä v dvoch už spomínaných oblastiach, ktorými sú Pacifik a Karibik. Čo sa týka Pacifiku, spadajú sem miesta ako Hongkong, Cookove ostrovy, Singapur. Samoa, Palau alebo Labuan. Karibik ponúka zase Kajmanské ostrovy, Bahamy, Bermudy, Panenské ostrovy, Grenadu či Holandské Antily. Je len na klientovi, čo si vyberie. Daňových rajov je však neustále viac a viac, preto každým rokom tento zoznam rastie.

offshore banky
Výhody offshore bánk sú vskutku obdivuhodné

Výhody týchto bánk

Aby sme to zhrnuli, ešte v krátkosti vymenujem najlepšie výhody takýchto bánk. Mimoriadne výhodné sú najmä tým, že ponúkajú redukciu daní či znižovanie nákladov na pôžičky. Ďalej zabezpečujú absolútne súkromie a disponujú schopnosťou utajenia vlastných  obchodných záležitostí. To vedie k tomu, že okrem poskytovania nadštandardných bankových služieb, sú schopné poskytnúť aj totálnu anonymitu a diskrétnosť pre každého svojho klienta. Pre detailnejšie informácie je možné nájsť na internete množstvo spoločností, ktoré sa takýmto podnikaním zaoberajú, prípadne ho sprostredkúvajú, preto ak som Vás týmto článkom zaujala, neváhajte vyhľadať odborníka a začnite takýmto spôsobom podnikať aj Vy!

Počuli ste už pojem offshore banky? Ak nie, rada Vám ho vysvetlím. Jedná sa o banku, ktorá je – podobne ako klasická banka – súkromnoprávnym subjektom s oprávnením poskytovať služby na základe príslušnej licencie. Podľa typu licencie môže banka viesť bežné či sporiace účty, veľmi často klientmi využívané internetové bankovníctvo, alebo aj poskytovanie ďalších bankových produktov. Tými…