víno

Prípitok na Nový Rok so šumivým vínom

Víno a bublinky na Silvestra

Prichádza oslava nového roka a s tým súvisia prípitky, oslava a alkohol. Ktoré víno alebo sekt si vyberáte na takéto oslavy vy?

víno
Aký prípitok zvolíte na Silvestra vy?

Šumivé víno neodmysliteľne patrí k výnimočným oslavám akou je aj Silvester. Prípitok so šumivým vínom je kľúčový okamih kedy sa zamyslíme nad uplynulým rokom a tešíme sa na to, čo nám prinesie ten nový.

Veľa ľudí si zhrnie všetky pozitíva a negatíva za ostatných 365 dní a dáva si predsavzatia v čom bude ďalších 365 dní pokračovať a čo musí/chce v novom roku zmeniť.

Šumivé víno, s ktorým si pripijete na oslave spolu s manželom, priateľom, kamarátmi či nakoniec aj s niekým cudzím či koho ste práve spoznali, bude súčasťou okamihu, ktorý sa vám zapíše do vašej osobnej „knihy dejepisu“.

víno
Príležitostí na deci vína je dosť

Avšak šumivé či iné víno je nápoj, ktorý sa konzumuje aj pri rôznych iných príležitostiach. Vlastne, na svete exituje rôzne víno na každú príležitosť. A príležitostí je nekonečne veľa. Takže, na zdravie 2016!

Víno je najbežnejšie používaný nápoj

Víno je najbežnejší alkoholický nápoj používaný na celom svete. Vína majú tiež najširšie využitie, keďže ich môžete len vychutnávať/degustovať, môžete vypiť pohár vína len tak pri posedení s priateľmi, šumivé vína sa najviac používajú pri významných udalostiach a slávnostiach, gurmáni môžu jednotlivé vína vychutnávať k niektorým jedlám čo zvýrazní chute, a víno sa často krát používa aj pri varení a pečení. Dobré a kvalitné víno je tiež skvelým darom (pre priateľov s blahoželaním k sviatku, ku kúpe nového domova, alebo úspešne dokončenej skúške…).

víno
Skvelé aj pri varení

Víno ponúka jedinečnosť v každom zo svojich druhov – červené, biele, ružové, či sekt. Rozdeľuje sa tiež na suché, polosladké a sladké, no závisí to aj od odrody a lokality pestovania hrozna. Samozrejme rozdelenie týchto vín je ešte rozsiahlejšie, no v mnohých sa vyznajú len skúsení vinári.

Niektoré vína majú tiež skvelé a pozitívne účinky na zdravie. Samozrejme, je dôležité piť víno alebo akýkoľvek alkohol s mierou.

Víno a bublinky na Silvestra Prichádza oslava nového roka a s tým súvisia prípitky, oslava a alkohol. Ktoré víno alebo sekt si vyberáte na takéto oslavy vy? Šumivé víno neodmysliteľne patrí k výnimočným oslavám akou je aj Silvester. Prípitok so šumivým vínom je kľúčový okamih kedy sa zamyslíme nad uplynulým rokom a tešíme sa na to, čo nám prinesie ten nový.…