Pohovky a sedačky: Aký je rozdiel a ako si správne vybrať?

Ľudia si častokrát mýlia pojem pohovka a sedačka a za pohovku považujú vlastne aj klasickú sedaciu súpravu určenú výlučne na využitie v obývačke. Pohovky však nie sú obyčajné sedačky a ich využitie je o niečo širšie než pri sedačke. Asi najväčší rozdiel je v tom, že pohovka sa na rozdiel od sedačky dá rozložiť, vďaka čomu vám okrem miesta na sedenie vznikne aj lôžko na občasné prespávanie – ideálne pre nečakané návštevy a hostí. Pohovku navyše nevyužijete len v obývačke, ale aj v detskej a hosťovskej izbe, kde bude slúžiť aj ako tzv. váľanda – miesto, kde si budete môcť vy alebo vaše deti trochu poleňošiť alebo oddýchnuť pri pozeraní TV.

pohovky
Rozkladacie pohovky sú fajn riešením, ktoré z obývačky urobí aj spálňu. Pomocou tohto riešenia môžete ušetriť priestor.

 

Pohovky pre hostí

Nie je nič horšie ako keď vás prekvapí nečakaná návšteva, ktorá u vás potrebuje cez noc prespať a vy vlastne nemáte miesto, kde by ste ju uložili. Zabudnite na alternatívu v podobe nafukovacích postelí, na takom lôžku sa nikto dobre nevyspí. Výbornou voľbou je zainvestovať do pohovky, ktorá nielen poslúži ako pohodlné lôžko, ale vám (na rozdiel od nafukovacej postele) zároveň aj skrášli miestnosť, pretože pohovky si môžete vyberať z rôznych pekných prevedení, farieb a materiálov. Pokiaľ zvolíte kvalitnú pohovku, budú mať vaši hostia vždy kde prespať a ani len nepocítia rozdiel. Budú sa cítiť, akoby pod nimi bola skutočná posteľ.

pohovky
Pre hostí sú ideálnym riešením na spanie pohovky, ktoré sa dajú rozložiť. Sú príjemné a mäkké, takže rozdiel medzi posteľou a pohovkou ani nepocítia.

Pohovky a ich konštrukcia

Jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré treba pri výbere pohovky dbať, je jej konštrukcia. Ide o to, že na rozdiel od klasickej sedačky sa pohovka rozťahuje, aby sa premenila na lôžko a v prípade, že je konštrukcia nekvalitná, po krátkom čase sa môže pokaziť. Nebojte sa trochu si za pohovku priplatiť, do kvality sa určite oplatí investovať a pohovku predsa nekupujete na jeden, ale minimálne na desať rokov, tak nech niečo vydrží. Ponuka je široká a vyberať môžete z dvoch rozkladacích systémov – z vertikálneho a horizontálneho. Súčasťou pohovky môžu byť aj rôzne dekoračné vankúše, vďaka čomu bude pohovka pôsobiť štýlovo a vankúše navyše poslúžia aj pri leňošení pred TV.

Ľudia si častokrát mýlia pojem pohovka a sedačka a za pohovku považujú vlastne aj klasickú sedaciu súpravu určenú výlučne na využitie v obývačke. Pohovky však nie sú obyčajné sedačky a ich využitie je o niečo širšie než pri sedačke. Asi najväčší rozdiel je v tom, že pohovka sa na rozdiel od sedačky dá rozložiť, vďaka…