šatníkové skrine

Šatníkové skrine v žiadnej domácnosti nesmú chýbať

To, čo určite nechýba v žiadnej domácnosti, sú rôzne väčšie i menšie skrine, napr. kuchynské či kúpeľňové skrinky alebo šatníkové skrine, pretože každý obytný priestor potrebuje aj množstvo úložného priestoru na uskladnenie všetkých vecí, ktoré bežne v domácnosti používame. Práve preto veľké šatníkové skrine predstavujú dôležitú súčasť každej domácnosti a dá sa povedať, že aj takmer každej miestnosti, a určite by nemali chýbať v spálni, detských a hosťovských izbách či v predsieni, ak samozrejme domácnosť nedisponuje samostatnou miestnosťou slúžiacou ako priestranný šatník. Počet, veľkosť aj vnútorné vybavenie skríň závisí od individuálnych potrieb každej domácnosti, ako aj od počtu jej členov či priestorových možností. Niekomu napríklad viac vyhovujú vstavané šatníkové skrine na mieru, kým iní uprednostňujú skôr kusový nábytok, ktorý môžu so sebou presťahovať, napr. v prípade, že ich súčasné bývanie je len dočasné.

Kam šatníkové skrine vyberáme?

šatníkové skrine
Šatníkové skrine – pohľad dovnútra.

Pred kúpou každého nábytku je dôležité vedieť, kam presne ho vyberáme, a to nielen z dôvodu zistenia presných rozmerov, ale aj kvôli vnútornému vybaveniu, ktoré môže byť rôzne, napr. šatníkové skrine do predsiene by určite mali mať väčšiu vešiakovú časť s tyčou umiestnenou vysoko na zavesenie sezónneho oblečenia ako sú dlhé kabáty, plášte, vetrovky a pod., ale aj regály či poličky na obuv, prípadne zásuvky na rôzne módne doplnky, ako sú čiapky, šále, rukavice alebo kabelky. Do detských izieb sa hodia zase šatníkové skrine s väčším počtom políc, prípadne s vešiakovou časťou na kratšie oblečenie či zásuvkami na spodnú bielizeň.

Ďalšie dôležité kritériá pri výbere šatníkových skríň

šatníkové skrine
Šatníková skriňa s posuvnými dverami.

Nemenej dôležité ako rozmery či vnútorné vybavenie šatníkovej skrine je aj materiálové prevedenie skrine (napr. laminovaná drevotrieska, masív) či spôsob otvárania dverí, napr. skrine s bežným otváraním alebo s posuvnými dverami. Skrine s posuvnými dverami sú v súčasnosti veľmi populárne a moderné, no ich výhodou je najmä to, že šetria priestor. Zvážiť by ste mali aj rôzne doplnky, napr. či by šatníkové skrine mali mať zrkadlá, prípadne osvetlenie v podobe bodových svietidiel v hornej lište nad skriňou.

To, čo určite nechýba v žiadnej domácnosti, sú rôzne väčšie i menšie skrine, napr. kuchynské či kúpeľňové skrinky alebo šatníkové skrine, pretože každý obytný priestor potrebuje aj množstvo úložného priestoru na uskladnenie všetkých vecí, ktoré bežne v domácnosti používame. Práve preto veľké šatníkové skrine predstavujú dôležitú súčasť každej domácnosti a dá sa povedať, že aj takmer každej miestnosti, a…