offshore banky

Offshore banky a spoločnosti – legálna daňová optimalizácia

Offshore banka

Ak plánujete svoje podnikanie rozšíriť aj do zahraničia, prípadne založiť si tzv. offshore spoločnosti pre legálnu daňovú optimalizáciu, budete nutne potrebovať aj založenie zahraničného bankového účtu. Takýto zahraničný bankový účet slúži nielen k obchodovaniu, ale aj k ochrane majetku a môžete si ho založiť v niektorej z európskych bánk, ale výhodné podmienky pre založenie zahraničného bankového účtu poskytujú aj tzv. offshore banky. Offshore banky sú finančné inštitúcie pôsobiace v offshore zónach, teda v zahraničných štátoch a krajinách s nižším až nulovým daňovým zaťažením. Zjednodušene povedané, banky pôsobiace v daňových rajoch. Medzi takéto krajiny patrí napr. Belize, Britské panenské ostrovy, Panama, Seychely, Cyprus a mnohé ďalšie.

Čo ponúkajú offshore banky svojim klientom?

K základným výhodám offshore banky patrí možnosť otvoriť si offshore účet bez toho, že by ste museli mať trvalý pobyt na území danej krajiny, rýchly prístup k vlastným financiám kdekoľvek na svete a ochrana vloženého kapitálu pred stratami, ktoré by spôsobili zmeny daňového systému v krajine trvalého bydliska. Offshore banky tiež ponúkajú výhody pre investorov a obchodníkov, ktorí chcú svoj kapitál investovať do podnikateľských zámerov či projektov v zahraničí, ale bez zbytočných obmedzení a regulácií. V takom prípade je ideálna kombinácia otvoriť si bankový účet v zahraničí spolu so založením offshore spoločnosti. Možnosť založiť si offshore účet v zahraničnej banke však majú nielen offshore spoločnosti či podnikatelia, ale aj fyzické osoby.

offshore banky
S offshore bankou môžete komunikovať online

Účet založený expresne rýchlo

Dnes už na trhu bežne nájdete spoločnosti, ktoré sa zaoberajú tým, že všetko potrebné ohľadom podnikania doma aj v zahraničí dokážu pohotovo a dôsledne vybaviť za vás. Týmto spôsobom vám pomôžu nielen s expresne rýchlym založením zahraničného účtu v rámci offshore banky (niekedy už aj v priebehu 48 hodín), ale aj so založením offshore firmy a vybudovaním celej offshore štruktúry. Takéto spoločnosti šetria váš čas, ktorý by ste inak strávili zisťovaním potrebných údajov, vybavovaním formalít a tiež cestovaním.

Offshore banka Ak plánujete svoje podnikanie rozšíriť aj do zahraničia, prípadne založiť si tzv. offshore spoločnosti pre legálnu daňovú optimalizáciu, budete nutne potrebovať aj založenie zahraničného bankového účtu. Takýto zahraničný bankový účet slúži nielen k obchodovaniu, ale aj k ochrane majetku a môžete si ho založiť v niektorej z európskych bánk, ale výhodné podmienky pre založenie zahraničného bankového účtu…