tenisky na platforme

Vyberáme si tenisky na platforme…

Tenisky na platforme

Topánky na platforme, či na tzv. klinovom podpätku, majú za sebou už veľmi dlhú a bohatú históriu, no aj napriek tomu nikdy definitívne neupadli do zabudnutia a do módy sa pravidelne znova a znova vracajú.

Raz s väčšími, inokedy s menšími obmenami či vylepšeniami. V posledných rokoch sa práve topánky na platforme držia na módnom výslní takmer nepretržite a dokonca sme sa dočkali aj takých módnych trendov, ako sú tenisky na platforme, ktoré zožali medzi dámami skutočne veľký úspech, pretože vďaka tejto kreatívnej kombinácii pohodlné tenisky (bežne nízka športová obuv) dokázali platformou dopomôcť aj nižším ženám k niekoľkým centimetrom naviac.

Tenisky na platforme však zároveň nič nestratili ani na svojom komforte, ktorý chodidlám poskytujú v podobnom štandarde ako bežné nízke tenisky. Získali však celkom určite úplne nový dizajn, šmrnc a štýl…

tenisky na platforme
Už sa nemusíte rozhodovať medzi pohodlnou obuvou a vysokým podpätkom

Skrytá alebo priznaná platforma?

Tenisky na platforme môžete v ponuke u predajcov štýlovej obuvi nájsť v rôznych prevedeniach a dizajnoch, ale k tým najzásadnejším rozlišovacím prvkom patrí použitý materiál (napr. semiš, koža, syntetika) a tiež dva rôzne typy platformy a to tenisky na skrytej alebo priznanej platforme. Výber je výhradne záležitosťou individuálneho vkusu a štýlu, ktorý preferujete. Faktom však je, že priznaná platforma býva v prípade tenisiek najčastejšie po celej dĺžke topánky použitá v rovnakej výške, kým skrytá platforma býva zväčša tvarovaná a svoju najväčšiu výšku dosahuje v oblasti päty.

tenisky na platforme
Tenisky na platforme tešia najmä ženy a dievčatá nižšieho vzrastu

Tenisky na platforme – ich dizajn a štýl

Dizajn a štýl je v prípade platformových tenisiek naozaj rozmanitý a nápaditý, pretože si môžete vybrať neutrálnu klasiku v bielom či čiernom prevedení, ale aj tenisky na platforme v rôznych pestrých, výrazných farbách a v ich pomerne divokých kombináciách. Pre odvážnejšie dámy sú veľmi trendy aj rôzne metalické odlesky zlatej a striebornej či ozdobné detaily, napr. výšivky, nápisy, flitre v tvare hviezd a podobne. Efektným prvkom je aj samotný spôsob zapínania tenisiek, ktorý môže byť klasický šnurovací, na bočný zips v kombinácii so suchými zipsmi alebo aj v kombinácii s rôznymi výraznými prackami. Vyberte si však skutočnú kvalitu, ktorá bude využiteľná na bežné nosenie, ale aj na dovolenky či cestovanie.

Tenisky na platforme Topánky na platforme, či na tzv. klinovom podpätku, majú za sebou už veľmi dlhú a bohatú históriu, no aj napriek tomu nikdy definitívne neupadli do zabudnutia a do módy sa pravidelne znova a znova vracajú. Raz s väčšími, inokedy s menšími obmenami či vylepšeniami. V posledných rokoch sa práve topánky na platforme držia na módnom výslní takmer…