lodičky

Noste lodičky bez utrpenia

Dámske lodičky

Pohodlie obuvi je veľmi dôležité, najmä u dám, ktoré musia kvôli svojej práci nosiť lodičky celý deň, každý deň. Nie je pravda, že všetky lodičky musia byť vždy nepohodlné keď sú nové. Dôležité je len vedieť, ako ich nosiť.

Pár trikov, ktoré môžu pomôcť

Pre príjemnejší pocit nôh v lodičkách môžete vyskúšať gélové a penové vložky do topánok. Tieto vložky sú zhotovené buď do špičky alebo pod pätu a pri chôdzi s nimi bude rozdiel citeľný.

Ak máte nové lodičky, doprajte svojim nohám, aby si na ne zvykli, pretože sa musia prispôsobiť novému štýlu chôdze aj inému sklonu chodidla. Najlepšie bude, ak si ich najprv obujete doma a skúsite v nich napr. vyžehliť alebo si zájdete na nákup do blízkych potravín a až potom sa môžete odhodlať absolvovať v nich aj celodenné pracovné tempo, prípadne ples či rodinnú svadbu. Správna chôdza, cviky na chodidlá či relax sú tiež veľmi nápomocné pre pohodlné a bezbolestné kroky v lodičkách.

lodičky
Klasické lodičky na pohodlnom hrubšom podpätku

Aké lodičky by vám rozhodne nemali chýbať?

Aj keď je chôdza v teniskách oveľa praktickejšia a pohodlnejšia, každá žena by mala vlastniť minimálne jeden až dva páry lodičiek. Najlepšou voľbou sú klasické čierne lodičky na stredne vysokom podpätku a s mierne zaoblenou špičkou, ktoré sú nadčasovým kúskom, pretože sú univerzálne a hodia sa takmer ku všetkému. Môžete ich nosiť k džínsom aj k šatám, k puzdrovej sukni či k cigaretovým nohaviciam, k biznis štýlu aj k ležérnejšiemu oblečeniu na posedenie s priateľmi. Vyberajte si najmä kvalitné modely, najlepšie z kože, ktoré vám vydržia aj niekoľko rokov. Lodičky by ste okrem klasickej čiernej mali mať ešte minimálne v jednej farbe, ideálne v telovej (tzv. nude), ktoré určite využijete pri akomkoľvek outfite. Navyše, tento typ lodičiek krásne predĺži nohy pri nižších typoch postavy.

lodičky
Základ výbavy vášho šatníka

Čo okrem lodičiek ešte žena potrebuje?

Dva páry lodičiek už teda v šatníku máme, aké univerzálne kúsky obuvi k nim ešte potrebujeme doplniť? Celkom si vystačíte s ôsmimi pármi topánok, s ktorými to máte vždy vyhraté. Patria k nim vysoké čižmy na podpätkoch, čižmy bez podpätkov (v štýle jazdeckých čižiem), členkové topánky, pohodlné balerínky ideálne na prechádzky, kvalitné tenisky, sandále na leto a samozrejme spomínané lodičky v čiernej a telovej farbe. Pamätajte na zlaté pravidlo, že radšej vlastniť osem naozaj kvalitných párov topánok ako dvadsať nekvalitných.

Nakupujte napr. TU.

 

Dámske lodičky Pohodlie obuvi je veľmi dôležité, najmä u dám, ktoré musia kvôli svojej práci nosiť lodičky celý deň, každý deň. Nie je pravda, že všetky lodičky musia byť vždy nepohodlné keď sú nové. Dôležité je len vedieť, ako ich nosiť. Pár trikov, ktoré môžu pomôcť Pre príjemnejší pocit nôh v lodičkách môžete vyskúšať gélové a penové vložky…