Maurícius – raj na zemi!

Ak radi trávite svoju letnú dovolenku na čarovnom ostrove ďaleko od pevniny, potom je Maurícius to pravé pre vás. Tento ostrov si okamžite získa vaše srdce a budete sa sem chcieť vrátiť znova a znova. Okrem rozprávkových pláží a priezračného mora tu na vás čaká aj neporušená príroda, dokonalé počasie, milí ľudia a bohatý podmorský svet. Jedna dovolenka bude primálo na to, aby ste toto neuveriteľné miesto spoznali. Maurícius je tropický ostrov, ktorý sa nachádza asi 900 kilometrov od Madagaskaru a je to miesto plné kontrastov a mnohých kultúr. Je len málo miest na zemi, kde sa budete cítiť ako v skutočnom raji a Maurícius je rozhodne jedným z nich!

Maurícius
Navštíviť Maurícius určite stojí za to.

Maurícius – ideálne miesto pre zamilovaných!

Na Mauríciu najčastejšie stretnete zamilované dvojice, ktoré v tomto raji trávia svoje medové týždne. Alebo si len tak prišli užiť nekonečnú romantiku, ktorú tento ostrov svojim návštevníkom ponúka. Predstavte si romantické prechádzky po pláži s tým najkrajším západom slnka aký ste doteraz videli, pohľad na nekonečné more, krásne zátoky, šum palmových listov a vietor vo vlasoch. Prežiť tieto chvíle s milovanou osobou bude neskutočný zážitok. Veľmi obľúbené sú aj plavby loďou po mori, ktoré vám umožnia spoznať tento úchvatný ostrov aj mimo pobrežia. Ostrov si obľúbia aj milovníci potápania a šnorchlovania. Máloktoré miesto na svete má tak nádherný podmorský svet ako práve Maurícius.

Maurícius
Neskutočný zážitok.

Maurícius – kam vyraziť?

Maurícius však toho ponúka omnoho viac než len romantické zákutia. Okrem vylihovania na dokonalých plážach s bielym pieskom sa oplatí toto úžasné miesto spoznať trochu viac. Začať by ste mali rozhodne na polostrove Le Morne Brabant. Dominuje mu vysoká sopečná skala posiata tropickou vegetáciou s množstvom jaskýň a nádhernou lagúnou. Oplatí sa však vidieť aj Národný park Black River Gorges s chráneným endemickým pralesom, geologickú formáciu Terres des Sept Couleurs s farebnými piesočnými dunami, hlavné mesto Port Louise, botanickú záhradu Pamplemousses či kráterové jazero Grand Bassin, ktoré je zároveň jedným z najdôležitejších hinduistických pútnických miest mimo Indie. Je to jednoducho miesto, ktoré musíte zažiť!

Ak radi trávite svoju letnú dovolenku na čarovnom ostrove ďaleko od pevniny, potom je Maurícius to pravé pre vás. Tento ostrov si okamžite získa vaše srdce a budete sa sem chcieť vrátiť znova a znova. Okrem rozprávkových pláží a priezračného mora tu na vás čaká aj neporušená príroda, dokonalé počasie, milí ľudia a bohatý podmorský…