Last minute dovolenky

Každý z nás si rád oddýchne aspoň raz do roka na nejakej príjemnej dovolenke. Niektorí dokonca aj viac krát do roka. Ponuka dovoleniek a pobytov sa počas roka postupne obmieňa. Niekdo si dovolenku plánuje pol roka dopredu v snahe nájsť si ten správny zájazd a hotel. Veľmi obľúbené sú ale pobyty na poslednú chvíľu, bez nejakého zdlĺhavého plánovania. Výhodou last minute dovolenky je že pobyty sú zlacnené, pričom sa ešte väčšinou aj dá vybrať. No zabudnite na širokú ponuku. Sú to zájazdy o ktoré nebol dostatočný záujem alebo sa klienti zo zájazdu z nejakého dôvodu museli odhlásiť. Treba ale vyberať rýchlo a správne. Bohužiaľ sa stáva, že nie každý last minute, aj naozaj last minutom je. Viete ako si správne vybrať?

Last minute dovolenky
Využite výhodne last minute zájazdy na dokonalý oddych.

Výber dobrej last minute dovolenky

Jedným kritériom na ktoré by ste mali myslieť, je nemať prehnané predstavy. Ak hľadáte najvýhodnešiu ponuku, viac ako 50% zľavu pravdepodobne nenájdete. Zvyčajne sa zľava pohybuje iba okolo 10% až 20% z povodnej ceny. Najlepšie ponuky nájdete iba pár dní pred odletom. Ak chcete teda skutočne dobrú ponuku, hľadajte pobyty 3 až 5 dní pred odchodom. Last minute ponuky ale majú rôzne cestovné kancelárie. Pred zajednaním je teda rozumné urobiť si prieskum trhu a aktuálnej ponuky. Na tento účel výborne poslúži internet, na ktorom nájdeme všetky potrebné informácie. Najvýraznejší cenový pokles zvykne byť pri dovolenkách z vyššej cenovej kategórie. Jedná sa o pobyty v luxusných hoteloch, kde cena môže klesnúť až na polovicu. Ak sa vám 3 dni pred odjazdom zdajú málo, čo poviete na super last minute? Tieto zájazdy sa organizujú rovno niekoľko hodín pred odjazdom. Teda kufor si musíte zbaliť už vopred. Odmenou je ale výrazne nižšia cena.

Last minute dovolenky
Tie najvýhodnejšie ponuky získate pár dní pred odletom.

Čo je dobré si vopred overiť?

Nízka cena je to, čo hľadáme. Pred zajednaním zájazdu si je ale dobré overiť, čo táto cena zahŕňa. Nemusia v nej byť vôbec položky ktoré považujete sa samozrejmé. Poplatky za internet, klimatizáciu či obliečky. Tiež si dobre preštudujte zmluvu. Ak ste sa dohodli na špeciálnych podmienkach ako napríklad výhľad na more, v zmluve to nesmie chýbať. Dôveryhodnosť predajcu si overte skôr ako začnete čokoľvek riešiť. Taktiež treba mať overené, že máte platný pas a ostatné doklady. A tiež zabezpečené potrebné potraviny, oblečenie alebo kozmetiku na cestu. Od zajednania dovolenky do odchodu totiž ubehne len krátka doba, kedy sa nie všetko dá stihnúť.

Každý z nás si rád oddýchne aspoň raz do roka na nejakej príjemnej dovolenke. Niektorí dokonca aj viac krát do roka. Ponuka dovoleniek a pobytov sa počas roka postupne obmieňa. Niekdo si dovolenku plánuje pol roka dopredu v snahe nájsť si ten správny zájazd a hotel. Veľmi obľúbené sú ale pobyty na poslednú chvíľu, bez nejakého zdlĺhavého plánovania. Výhodou…