Detská zimná obuv podľa najhlavnejších kritérií

Detská zimná obuv musí poskytovať viac než len pekný vzhľad. Najdôležitejšie je samozrejme udržať detské chodidlá v zime a snehu suché a teplé. Vieme však, že deti si v určitom veku zadávajú svoj vlastný štýl a vkus a neobujú si hocičo len preto, že budú mať chodidlá v teple. Deti milujú farby. A čím výraznejšie, tým lepšie. Preto hľadajte kvalitnú detskú zimnú obuv v pekných farbách. Niektorá detská zimná obuv je vyrobená štýlovo s ohľadom na seriózne náročné snehové hry. Takáto zimná obuv pre deti nie je lacná, no zaručí, že dieťa ju bude nosiť s radosťou a chodidlá budú v poriadku. Vyrába sa tiež detská zimná obuv nepremokavá s úpravou Gore-Tex. Vodotesné gumové topánky so zatepleným vnútrom taktiež poskytujú možnosť pre udržanie suchých detských chodidiel. Vyrábajú sa pre deti od batoliat až po staršie školopovinné deti. Gumová obuv je však vhodnejšia pre staršie deti.

Detská zimná obuv
Obuv na zimu musí spĺňať určité kritéria.

Gumená zimná obuv pre deti

Robustné podrážky poskytujú vynikajúcu trakciu a vyberateľná stielka znamená, že topánky rýchlejšie uschnú a prevetrajú sa. Ak je zima viac daždivá než zasnežená, mali by ste hľadať detskú zimnú obuv, ktorá ostane vnútri suchá za každých okolností. Na trhu existuje množstvo syntetických gumených topánok (dokonca aj zo 100% recyklovateľného materiálu, ktorý je o trošku poddajnejší). Sú ideálne do nečasu ako aj deťom na zábavné hry, zahrňujúce skákanie v kalužiach.

Detská zimná obuv, ktorá je vybavená naťahovacími kvačkami/rukoväťami, dostatkom izolácie a podšívkou proti vlhkosti, aby boli detské nohy v suchu, nie je špeciálna. Mala by byť dostupná v každej kvalitnej predajni s obuvou. Špeciálna obuv je taká, ktorá je vyhotovená do extrémnych podmienok, napr. do veľmi nízkych mínusových teplôt.

Detská zimná obuv
Skvelá voľba na daždivé dni.

Detská zimná obuv pre batoľatá a prvo-chodcov

Takéto malé deti nosia v zime prevažne otepľovačky alebo overaly a potrebujú obuv, ktorá sa ľahko obúva na ich bacuľaté chodidlá. S mäkkou, ale protišmykovou podrážkou na prvé kroky a flexibilná pre prirodzený vývoj chodidiel. Teplá, vodeodolná, s jednoduchou funkciou zapínania – taká má byť detská zimná obuv pre tých najmenších.

Detská zimná obuv musí poskytovať viac než len pekný vzhľad. Najdôležitejšie je samozrejme udržať detské chodidlá v zime a snehu suché a teplé. Vieme však, že deti si v určitom veku zadávajú svoj vlastný štýl a vkus a neobujú si hocičo len preto, že budú mať chodidlá v teple. Deti milujú farby. A čím výraznejšie, tým lepšie. Preto hľadajte kvalitnú detskú…