legíny na behanie

Legíny na behanie

Legíny na behanie, ktoré si zamilujete

Keď si raz zamilujete beh, bude pre vás ako droga a nebudete si vedieť predstaviť ani jeden jediný deň bez toho, aby ste si aspoň na chvíľu nešli zabehať niekam do prírody. Behať budete počas bežných dní, sviatkov a dokonca aj počas vašej dovolenky. No každý skúsený bežec by mal vedieť nielen techniku behu, ale aj to ako sa treba vhodne obliecť. A to teraz nemyslím nato, aby ste mali športové oblečenie podľa najnovšej módy. Ide skôr o jeho funkčnú stránku. Bežecké oblečenie musí udržať telo v teple, musí byť maximálne pohodlné a najdôležitejšie je, aby vedelo odvádzať vlhkosť preč od tela, čím vás udrží v suchu. Pýtate sa aká by mala byť základná výbava bežca? V prvom rade kvalitné bežecké topánky, bežecký top a legíny na behanie.

Pekné a pohodlné legíny na behanie

Vybrať si spoľahlivé legíny na behanie by už v dnešnej dobe nemalo byť náročné, pretože výber je naozaj široký a vy si môžete vyberať z nespočetného množstva legín. Krátke, dlhé, vzorované, jednofarebné, mnohofarebné, drahé, ale aj cenovo dostupné. Legíny na behanie vyberajte podľa vzhľadu, no nemenej dôležitá je aj ich funkčná stránka. Keďže budete v legínach denne behávať, potrebujete, aby boli v prvom rade maximálne pohodlné, nikde vás neťahali alebo vám nepadali. Pozornosť venujte ich strihu a elasticite materiálu. Pretože čím elastickejšie a flexibilnejšie budú vaše legíny, tým pohodlnejší beh vám zaručia. A vy vďaka tomu ani nebudete vedieť, že na sebe niečo máte.

leginy na behanie
Legíny na behanie vám musia dobre sedieť, aby vás neobmedzovali v pohybe

Aký materiál je najvhodnejší?

Preč sú už časy, keď vám na behanie stačili bavlnené tepláky, flísová mikina a prvé topánky, ktoré vám doma padli pod ruky. Športové oblečenie sa dnes vyrába z úplne iných materiálov a to aj preto, že spomínaná bavlna a flís sú zbytočne ťažké, objemné a obmedzujúce. Legíny na behanie by mali byť vyrobené z materiálu, ktorý výborne drží svoj tvar, no zároveň poskytuje dostatočnú flexibilu pri pohybe. Obľúbenými materiálmi sú napríklad spandex, polyester a nylon, ktoré sú okrem iného extrémne pružné, ľahké, vzdušné, príjemné na dotyk. Tiež dobre odvádzajú pot a menej zadržujú pach.

Legíny na behanie, ktoré si zamilujete Keď si raz zamilujete beh, bude pre vás ako droga a nebudete si vedieť predstaviť ani jeden jediný deň bez toho, aby ste si aspoň na chvíľu nešli zabehať niekam do prírody. Behať budete počas bežných dní, sviatkov a dokonca aj počas vašej dovolenky. No každý skúsený bežec by…