army shop

Army shop ponúka niekoľko druhov obranných prostriedkov

Army shop

V dnešnej dobe sa hrozby útokov bohužiaľ stali akousi rutinou a to spôsobilo, že mnohí ľudia, žijúci najmä vo veľkomestách sa začali na ne pripravovať. Možnosti ochrany sú najčastejšie dve základné – a to kurzy sebaobrany, alebo zaobstaranie si obranných prostriedkov. Tie si ľudia kupujú z rôznych dôvodov. Či už je to rizikové povolanie, bývanie v nebezpečných častiach mesta, alebo len prevencia. Ak teda nedisponujete zbrojným preukazom, tak pre vás bude najvhodnejšou voľbou navštíviť dobrý army shop, kde si môžete vybrať hneď z niekoľkých druhov takejto ochrany.

army shop
Army shop: nájdete v ňom i paralyzéry…

Paralyzér

Funguje na princípe zastavenia útoku a následného rýchleho úteku do bezpečia. Paralyzéry vďaka dvojstupňovému meniču zväčšujú napätie na niekoľko miliónov voltov, čo pri zásahu útočníka poriadne omráčia, no neusmrtia. V dobrom army shop nájdete rôzne maskovania, keď paralyzér vyzerá ako mobilný telefón či dokonca rúž, ktorý sa perfektne hodí do dámskej kabelky. Pri výbere si však mnoho ľudí myslí, že čím viac voltov paralyzér má, tým je silnejší. To je však chyba! Vplyv na silu paralyzéru má najmä hodnota elektrického prúdu, ktorá sa často pohybuje medzi 3-6 mA, a pri najsilnejších až do 10 mA.

army shop
…či slzný plyn

Army shop ponúka aj „slzáky“

Ďalšou voľbou sú obranné spreje, ktoré môžeme rozdeliť podľa niekoľkých faktorov. Prvým je typ látky v spreji a tým pádom sila jeho účinku. Základným sú spreje s označením CS, ktoré sú síce obranným prostriedkom, no jeho účinky môžu byť nedostatočné proti opitým, nadrogovaným ľudom, alebo proti ľudom s väčším prahom bolesti. Spoľahlivejšou voľbou sú klasické „Pepper“ spreje, ktoré obsahujú látku Capsaicin, ktorá zloží aj zdatnejších útočníkov či dokonca medveďa. Army shop tiež ponúka spreje s rôznym typom strely. Tie sa delia na hmlu, ktorej výhodou je, že nemusíte zasiahnuť úplne presne a na tekutú strelu, pri ktorej síce musíte poriadne namieriť, no je o niečo účinnejšia a navyše neohrozujete seba a ani okolie.

 

 

Army shop V dnešnej dobe sa hrozby útokov bohužiaľ stali akousi rutinou a to spôsobilo, že mnohí ľudia, žijúci najmä vo veľkomestách sa začali na ne pripravovať. Možnosti ochrany sú najčastejšie dve základné – a to kurzy sebaobrany, alebo zaobstaranie si obranných prostriedkov. Tie si ľudia kupujú z rôznych dôvodov. Či už je to rizikové povolanie, bývanie v nebezpečných častiach…