školské výlety

Zaujímavé školské výlety pre mladších aj starších žiakov na Slovensku aj v zahraničí

Školské výlety

Školské výlety, školy v prírode, lyžiarsky a plavecký výcvik či rôzne exkurzie vždy patrili k mimoriadne obľúbeným školským aktivitám a inak tomu nie je ani v súčasnosti, jediné čo sa rokmi zmenilo je bohatšia a pestrejšia ponuka výletov v rámci Česka a Slovenska, lepšia kvalita ubytovacích zariadení a služieb a tiež oveľa viac možností absolvovať školské výlety aj do zahraničia, napríklad do blízkeho Rakúska či Talianska.

Typickým obdobím pre školské výlety je najmä záver školského roka, ale nie je ničím výnimočným absolvovať s deťmi školské výlety aj kedykoľvek počas školského roka, napr. výlety za kultúrou na rôzne divadelné predstavenia, v období adventu na Vianočné trhy (napr. do Viedne) prípadne rôzne lodné výlety (plavby loďou po Dunaji), návštevy dopravného ihriska, hvezdárne a podobne. Príležitostí je viac než dosť, stačí si len vybrať…

školské výlety
Lodné výlety sú mimoriadne obľúbené

Krátke jednodňové školské výlety

Pre žiakov prvého stupňa sa zvyčajne organizujú kratšie jednodňové výlety v rámci blízkeho regiónu. Presné miesto školského výletu je zvyčajne vyberané podľa čo najlepšej dostupnosti z hľadiska času a cestovania a zároveň tak, aby bolo pre deti zaujímavé a svojim spôsobom aj edukačné. Zaujímavým tipom na školské výlety pre prvý stupeň základných škôl sú rodiská významných osobností, napr. rôznych spisovateľov, ale aj historické pamiatky ako sú hrady, zámky či zrúcaniny, prípadne skanzeny ľudovej architektúry v Zuberci na Orave alebo v Pribyline na Liptove.

Školské výlety na Orave - spoznanie krás Slovenska
Školské výlety na Orave – spoznanie krás Slovenska

Atraktívne výlety na viac dní

Žiaci druhého stupňa základných škôl a študenti stredných škôl majú obvykle povolené absolvovať dvoj až trojdňové výlety a v tom prípade je už na mieste uvažovať aj o iných zaujímavých lokalitách ako sú len tie v najbližšom okolí. Mimoriadne atraktívnym miestom pre výlety je napríklad hlavná metropola Českej republiky – Praha, ktorá ponúka veľké množstvo zaujímavých pamiatok (Pražský hrad, Karlov most, Staromestské námestie či preslávený Pražský orloj), takže Praha je rozhodne krásne mesto, kde sa nebudú nudiť ani starší žiaci.

Školské výlety Školské výlety, školy v prírode, lyžiarsky a plavecký výcvik či rôzne exkurzie vždy patrili k mimoriadne obľúbeným školským aktivitám a inak tomu nie je ani v súčasnosti, jediné čo sa rokmi zmenilo je bohatšia a pestrejšia ponuka výletov v rámci Česka a Slovenska, lepšia kvalita ubytovacích zariadení a služieb a tiež oveľa viac možností absolvovať školské výlety aj do zahraničia, napríklad do blízkeho…