Inšpekčná kamera

Akú si vybrať inšpekčnú kameru?

Inšpekčná kamera

Inšpekčné kamery sú navrhnuté s tým hlavným účelom, aby nám umožnili nahliadnuť do ťažko prístupných miest. Vďaka dobre fungujúcej inšpekčnej kamere môžeme nahliadnuť do vnútrajšku komínov, alebo do vodovodných, plynových a kanalizačných rozvodov. Vodotesnosť a prachu vzdornosť je základom bezporuchovosti chodu inšpekčnej kamery. Ako záznamové médium sa využívajú pamäťové karty alebo USB flash disky. Inšpekčné kamery možno vďaka akumulátoru využiť aj v terénnych podmienkach.

Inšpekčné kamery bežia aj na batérie

Mnohé dostupné typy inšpekčných kamier a kamerových systémov umožňujú akumulátorovú aj sieťovú prevádzku. Niektoré kamery sú vybavené WI-FI prenosovým štandardom a umožňujú bezdrôtový prenos obrázkov. Ďalej sú kamery s LCD displejom, USB portom alebo napríklad kartou MicroSD. Inšpekčné kamery sa skladajú zo sady kamery a kábla a sú dodávané v ochrannom kufri. K mnohým špičkovým inšpekčným kamerám je samozrejme dodávané aj kompletné príslušenstvo.

Inšpekčná kamera
Inšpekčná kamera Milwaukee

Parametre prí výbere inšpekčnej kamery

Ak premýšľate o kamere pre inšpekciu vodovodného potrubia alebo miest s vysokou vlhkosťou, tak je pre vás nevyhnutná vodotesnosť celého systému kamery. Ďalej záleží na dĺžke kábla a je tiež dobré zohľadniť aký bude mať kamera priemer. Dôležitými parametrami pri výbere inšpekčnej kamery sú informácie ohľadom priblíženia, rozlíšenie a to, či kamera funguje na akumulátorovú, sieťovú alebo kombinovanú prevádzku.

inšpekčná kamera
Na trhu nájdete množstvo značkových a kvalitných inšpekčných kamier

Kamerový inšpekčný systém

Inšpekčné kamery umožňujú nahliadnuť do ťažko dostupných miest a sú vynikajúcim pomocníkom v autoservisoch, pri elektroinštalačných prácach, inštalatérskych, stavebných či kominárskych činnostiach. Môžete si ju vyskúšať aj pred rekonštrukciou vášho bytu a skontrolovať stav starých rozvodov. Pri práci v teréne zariadenie poháňa vstavaný akumulátor. Záznam z kamery je možné uložiť buď na pamäťovú kartu alebo na USB flash disk. Neskôr je možné záznam prehrať na monitore alebo v počítači. Inšpekčná kamera sa skladá z dvoch častí. Riadiaca jednotka obsahuje umiestnený monitor, ktorý ukladá a prehráva aktuálne snímanú scénu a špeciálne vodotesná a prachu vzdorná kamera, ktorá je umiestnená na konci kábla.

Inšpekčná kamera Inšpekčné kamery sú navrhnuté s tým hlavným účelom, aby nám umožnili nahliadnuť do ťažko prístupných miest. Vďaka dobre fungujúcej inšpekčnej kamere môžeme nahliadnuť do vnútrajšku komínov, alebo do vodovodných, plynových a kanalizačných rozvodov. Vodotesnosť a prachu vzdornosť je základom bezporuchovosti chodu inšpekčnej kamery. Ako záznamové médium sa využívajú pamäťové karty alebo USB flash disky. Inšpekčné…