moderný interiér

Moderný interiér – čo je trendy v spálni

Moderný interiér

Túžba po modernej luxusnej a komfortnej spálni je u mnohých akousi dlhodobou záležitosťou. Pri zariaďovaní domácnosti sa mnohí sústreďujú na ukážkovú kuchyňu a obývačku, prípadne hosťovskú izbu. To sú totiž miestnosti, ktoré vidia okrem obyvateľov domova aj ich hostia. Moderný interiér v spálni máme v predstavách vždy na začiatku.

A postupom času to u mnohých odoberá finančné aj časové rozpočty, kvôli čomu sa nakoniec uspokojíme jednoducho s posteľou, skriňou a komodou bez akéhokoľvek nápadu, šmrncu či elegancie. Preto vám v tomto článku ponúkam zopár tipov, ako mať moderný interiér v spálni jednoducho a pritom štýlovo a elegantne.

moderný interiér
Farebné kontrasty a geometrické tvary nájdete v modernom interiéri

Čo je pre vás dôležité?

Hneď na začiatok je dôležité poznať, či hľadáte v spálni oddych a upokojujúcu atmosféru, čo bude podporovať odpočinok a spánok, alebo chcete vytvoriť jedinečné svetlé a energické prostredie, ktoré vás bude nabíjať energiou a pozitivizmom už v skorých ranných hodinách.

Moderný interiér vo farbách

V spálňovom interiéri je dôležitá rovnováha medzi módou a nadčasovosťou. Už nejaký ten čas prevládali farby ako béžová, biela a rôzne mliečne farby. Moderný interiér v spálni však prináša trendy tmavo hnedej, šedej a dokonca čiernej farby, pričom tieto tmavé farby budeme vidieť prevažne na nábytku, nočných lampách alebo textíliách. Biela farba v spálňovom interiéri bude naďalej pretrvávať. Najvšimnuteľnejšou zmenou bude farebný kontrast. Čo kedysi v spálni bolo ladené na typ tón v tóne, moderný interiér predstaví výrazné kontrasty najmä bielu s čiernou, čo pôsobí veľmi dynamicky a moderne. Spravidla spálne zariadené v týchto farbách majú správnu geometriu ako celok, t. zn. čisté línie, pravidelné tvary a rezkosť.

moderný interiér
Nebojte sa aj tmavších farieb v spálni. Aj o tom je moderný interiér

Materiály a štrukturované povrchy

Čo sa týka materiálov, drevo, imitácie dreva a prírodné materiály sú vysoko žiadané v modernom interiéri. V modernom interiéri spálne zabudnite na tapety, dekoratívne omietky či rôzne lesklé a matné farby. Neopracovaná „surová“ stena z tehiel je novinkou, ktorá patrí k najnovším interiérovým trendom. Rôzne drsné povrchy a štruktúra dreva najlepšie vynikne na menšom nábytku ako sú nočné stolíky.

Dúfam, že ste sa inšpirovali a aj vaša spálňa bude onedlho moderná, štýlová a jedinečná.

 

 

Moderný interiér Túžba po modernej luxusnej a komfortnej spálni je u mnohých akousi dlhodobou záležitosťou. Pri zariaďovaní domácnosti sa mnohí sústreďujú na ukážkovú kuchyňu a obývačku, prípadne hosťovskú izbu. To sú totiž miestnosti, ktoré vidia okrem obyvateľov domova aj ich hostia. Moderný interiér v spálni máme v predstavách vždy na začiatku. A postupom času to u mnohých odoberá finančné aj časové rozpočty,…