FC Bayern na ceste za ďalším „triplom“

Aký bude koniec sezóny pre FC Bayern?

Bavorský futbalový veľkoklub sa rýchlo otriasol zo zaváhania v Portugalsku, kde v štvrťfinále prehral prvý zápas proti domácim drakom z Porta. Domácu odvetu zvládol excelentne, keď už v prvom polčase dokázali Bavori nastrieľať súperovi päť gólov a nakoniec postúpili po konečnom výsledku 6:1. V Bundeslige majú náskok na špici tabuľky dvanásť bodov pred druhým Wolfsburgom a trofej už zverenci Pepa Guardiolu držia v jednej ruke. DFB pokal pomaly vrcholí a v semifinálovom losovaní sa zrodila veľmi zaujímava dvojica a to FC Bayern Mníchov proti Dortmundu. Ak chce teda Bayern pomýšľať na zisk ďalšieho „triplu“, musí zvládnuť záver všetkých troch súťaží na výbornú.

Prekážkou by mohli byť zranenia

Bayern
Dvojica zranených krídelníkov, Arjen Robben a Franck Ribéry.

Ak niekto dokáže zastaviť Bayern Mníchov, tak sú to oni sami. Ako som spomínal, ak budú chcieť Mníchovčania uspieť vo všetkých súťažiach, budú musieť byť pripravení na každého súpera a na to je potrebný široký káder. O kvalite a šírke kádra Bavorov nemusíme polemizovať, avšak niektoré opory v poslednom čase trápia rôzne zranenia. Najcitlivejšou stratou pre Bayern bude zrejme rakúsky mladík David Alaba. Tento rýchlonohý ľavý obranca sa napriek svojmu mladému veku stal oporou mužstva, no zranenie ľavého kolena ho poriadne pribrzdilo a niektoré prognózy hovoria, že bude malý zázrak, ak ešte stihne záver sezóny. Okrem Alabu sa na listine zranených ocitli aj pravdepodobne tri najdôležitejšie mená Bayernu. Krídelníci Arjén Robben a Franck Ribéry a generál mužstva Bastian Schweinsteiger by sa však mali na trávnik vrátiť už čoskoro.

Tréneri FC Bayern

Bayern
Pep Guardiola by opäť rád zodvihol ušatú trofej

Na svete je mnoho mužstiev, ktoré majú súpisky plné žiarivých mien, no máloktoré dokážu byť aj úspešné. FC Bayern Mníchov získal za ostatné roky množstvo trofejí a ani zďaleka to nevyzerá tak, že by boli na ústupe. Jupp Heynckes postavil v rokoch 2011 – 2013 Bayern na nohy a vyskladal mužstvo zo skvelých hráčov, ktorí boli vo väčšine odchovanci nemeckého futbalu. V roku 2013 vyhral s Bavormi všetko, čo sa dalo a na poste hlavného trénera ho možno nepochopiteľne vystriedal Pep Guardiola z Barcelony. Toho čakala neľahká úloha, obhájiť všetky tri trofeje. To sa mu nepodarilo len o chlp, keď po ligovom a pohárom triumfe mu v semifinále Ligy Majstrov vrátil minuloročnú finálovú porážku Real Madrid. Pep však hráčov Bayernu naučil hrať aj po zemi na štýl Barcelony, čo ich urobilo ešte viac komplexným mužstvom a tak má v tejto sezóne veľkú šancu získať všetky tri trofeje a naplniť tak očakávania fanúšikov.

Aký bude koniec sezóny pre FC Bayern? Bavorský futbalový veľkoklub sa rýchlo otriasol zo zaváhania v Portugalsku, kde v štvrťfinále prehral prvý zápas proti domácim drakom z Porta. Domácu odvetu zvládol excelentne, keď už v prvom polčase dokázali Bavori nastrieľať súperovi päť gólov a nakoniec postúpili po konečnom výsledku 6:1. V Bundeslige majú náskok na špici tabuľky dvanásť bodov pred…