Matrace

Ako nakupovať matrace?

Pokiaľ zariaďujete novostavbu alebo renovujete byt či dom, dôležitou položkou na nákupnom zozname by mali byť matrace. Nákup nesprávnych matracov môže ovplyvniť nielen kvalitu vášho spánku, ale tým aj váš život celkovo. Kúpa správnych matracov však môže predstavovať záťaž pre váš rodinný rozpočet. Preto, ak sa rozhodnete pre kúpu nového matracu, mali by ste hľadať nápis „matrace akcia“, a ak chcete ušetriť pri nákupe dvoch alebo viacerých, „matrace 1+1“.

Matrace akcia pre vás znamená, že predajca ponúka zľavu na daný typ matraca alebo na doplnkový tovar k nemu. Doplnkovým tovarom môže byť napríklad vankúš, deka alebo periny. Matrace 1+1 znamená, že pri kúpe jedného matraca dostanete druhý zdarma, alebo že dostanete na druhý kus zľavu.

Aké máte možnosti?

Svoj matrac si môžete prispôsobiť vo viacerých kategóriách tak, aby presne vyhovoval vašim potrebám. Na výber máte z kategórií:

  1. Tvrdosť – Tvrdosť matraca sa zobrazuje na 5 stupňovej stupnici, od extrémne mäkkého po tvrdé matrace pre ťažších zákazníkov. Zaujímavou voľbou je dvojaká tvrdosť, kedy je matrac rozdielne tvrdý na oboch stranách.
  2. Materiál – Na výber máte matrace zo studenej peny, vysokoelastickej peny, bio peny, latexu, matrace z gélu alebo z tempuru. Samozrejme, že spoľahlivými stále ostávajú klasické pružinové a taštičkové pružinové matrace.
  3. Hmotnosť zákazníka – Tu platí pravidlo, že čím je matrac vyšší, tým je vyššia aj jeho hmotnosť a tak je vhodný aj pre zákazníka s vyššou hmotnosťou.
  4. Vek zákazníkaKvalitný spánok potrebujeme v každom veku. Pre deti je však vhodnejší matrac so strednou tvrdosťou, mladý človek znesie aj tvrdší matrac a starší človek si môže dovoliť matrac mäkší.
  5. Poťahový materiál – Každý matrac je potiahnutý špeciálnymi materiálmi, ktoré by mali spĺňať hygienické požiadavky a požiadavky na optimálnu cirkuláciu vzduchu.
  6. Spôsob uloženia matraca – Ak aj kúpite kvalitný matrac, treba si dať záležať aj na tom, aby bol položený na správnej podložke, pretože od nej závisí veľa vlastností matracu. Podložka by mala byť teda vzdušná, najlepšou voľbou je polohovateľný rošt.
matrace
Kvalitné matrace v akcii 1+1

Ako nakupovať matrace? Pokiaľ zariaďujete novostavbu alebo renovujete byt či dom, dôležitou položkou na nákupnom zozname by mali byť matrace. Nákup nesprávnych matracov môže ovplyvniť nielen kvalitu vášho spánku, ale tým aj váš život celkovo. Kúpa správnych matracov však môže predstavovať záťaž pre váš rodinný rozpočet. Preto, ak sa rozhodnete pre kúpu nového matracu, mali…