rozkladacie pohovky

Pohovky

Rozkladacie pohovky – riešenie, ktoré šetrí priestor

Rozkladacie pohovky sú dnes veľmi obľúbenou a praktickou súčasťou mnohých domácností. Počas dňa slúžia na sedenie a v prípade potreby sa okamžite dokážu premeniť na posteľ pre návštevy, ktorá je veľmi praktická tým, že ju ráno opäť môžeme zložiť do pôvodnej podoby, v ktorej nezaberá až tak veľa priestoru. Využitie rozkladacích pohoviek je veľmi variabilné, pretože sú vhodné do obývacích, detských aj hosťovských izieb ale napr. aj do pracovne. Kam nakoniec rozkladacie pohovky umiestnite záleží len na vašich priestorových možnostiach, pretože na umiestnenie pohovky je potrebný určitý priestor, ktorý je nevyhnutný na bezproblémové rozloženie lôžka.

Rozkladacie pohovky môžu fungovať na rôznych princípoch

Výber rozkladacích pohoviek je v súčasnej dobe čo sa týka materiálového aj farebného prevedenia naozaj pestrý. Na výber sú aj rôzne mechanizmy a spôsoby rozkladania pohovky. Niektoré rozkladacie pohovky majú v sebe zabudované lôžko v podobe vyťahovacej zásuvky s matracom alebo sa môžu rozložiť jednoduchým zatiahnutím za prednú časť, kedy dôjde ku sklopeniu operadla pohovky do vodorovnej polohy a tým sa vytvorí potrebné lôžko. Rozkladacie pohovky môžu byť rovné (napr. dvojsed či trojsed) ale aj rohové. Veľkou výhodou je, ak rozkladacie pohovky disponujú aj úložným priestorom, ktorý môžete využiť napr. na odloženie vankúšov a prikrývok.

Sú rozkladacie pohovky vhodné pre každodenné spanie?

rozkladacie pohovky
Rozhkladacie pohovky sú vhodné skôr na príležitostné prespávanie

Aj keď väčšinou rozkladacie pohovky nie sú primárne určené na denné spanie ale skôr na príležitostné, je možné nájsť v ponuke (napr. na internetových stránkach v e-shopoch) aj pohovky, ktoré sú uvádzané ako rozkladacie pohovky vhodné na každodenné spanie. Väčšinou ide o pohovky s pružinovou výplňou alebo sú v nich použité kvalitnejšie matrace, ktoré sú už uspôsobené k pravidelnému spaniu a zároveň sú doplnené aj o kvalitnejšie kovanie, ktoré vydrží každodennú záťaž pri rozkladaní a skladaní takejto pohovky.

Cena pohovky závisí od konštrukcie, od výplne čalúnenia, od poťahovej látky aj celkového rozmeru po roztiahnutí (napr. 160×200 cm, 140×200 cm alebo 120×200 cm).

Rozkladacie pohovky – riešenie, ktoré šetrí priestor Rozkladacie pohovky sú dnes veľmi obľúbenou a praktickou súčasťou mnohých domácností. Počas dňa slúžia na sedenie a v prípade potreby sa okamžite dokážu premeniť na posteľ pre návštevy, ktorá je veľmi praktická tým, že ju ráno opäť môžeme zložiť do pôvodnej podoby, v ktorej nezaberá až tak veľa priestoru. Využitie rozkladacích…