Exkluzívne kuchyne

Exkluzívne kuchyne z kvalitných materiálov

Exkluzívne kuchyne – kvalitný materiál aj prevedenie

Zariaďovanie kuchyne a s tým súvisiaca kúpa kuchynskej linky je v súčasnosti pomerne nákladnou záležitosťou pre rodinný rozpočet, preto je potrebné vybrať si tú najlepšiu. Výber je obrovský a kamenné aj internetové obchody ponúkajú skutočne množstvo kuchynských liniek v rôznych prevedeniach od klasických kuchynských blokov až po naozaj exkluzívne kuchyne. Ako sa však čo najlepšie zorientovať v takom množstve rôznych kuchýň?

Najdôležitejšie je vybrať si profesionálneho predajcu či kuchynské štúdio, kde vám ponúknu kvalitu aj odborné poradenstvo, ktorého súčasťou je aj vytvorenie počítačovej vizualizácie návrhu vašej budúcej exkluzívnej kuchyne. Ďalším dôležitým kritériom je aj výber správneho materiálu.

Aké sú možnosti pri výbere materiálu a povrchových úprav

Exkluzívne kuchyne
Exkluzívne kuchyne prestížnych značiek – Interier48.sk

K štandardným a najčastejšie používaným materiálom patrí cenovo najprístupnejší laminát. Je to materiál, ktorý je odolný voči poškodeniu aj vysokým teplotám, preto je veľmi vhodný práve do kuchyne. Najčastejšie sa z neho vyrábajú korpusy liniek a pri lacnejších typoch nábytku aj dvierka skriniek.

Čelné plochy kuchynských liniek bývajú často zhotovené aj z kvalitnejších MDF dosiek. Ich výhodou je vyššia odolnosť v porovnaní s laminátom a tiež veľká variabilnosť povrchovej úpravy (napr. frézovaním, morením, dyhovaním, lakovaním či potiahnutím fóliou). Potiahnutie fóliou je možné v rôznych dezénoch imitácie dreva, ale veľmi žiadané sú aj farebné lakované fólie s vysokým leskom. Lakované dvierka z MDF dosiek sa dajú zaradiť už do luxusnejšej triedy materiálov.

Exkluzívne kuchyne bývajú najčastejšie zhotovené povrchovou úpravou z luxusných materiálov, ako napr. povrchová úprava luxusnou dyhou z kvalitných tuzemských drevín (dub, javor, buk, ovocné dreviny). Drahšou, ale veľmi obľúbenou povrchovou úpravou pre exkluzívne kuchyne sú luxusné dyhy z exotických drevín.

Vnútorné  usporiadanie = dôkladné využitie priestoru

Exkluzívne kuchyne
Exkluzívne kuchyne vizualizácie a realizácie

Exkluzívne kuchyne, ale aj tie klasické, by mali mať rozhodne jednu vec spoločnú. Tou je praktické vnútorné usporiadanie. Zásuvky, skrinky, výsuvné drôtené koše prepracované do najmenších detailov by mali umožňovať ľahký prístup a dôkladné využitie úložného priestoru.

Exkluzívne kuchyne – kvalitný materiál aj prevedenie Zariaďovanie kuchyne a s tým súvisiaca kúpa kuchynskej linky je v súčasnosti pomerne nákladnou záležitosťou pre rodinný rozpočet, preto je potrebné vybrať si tú najlepšiu. Výber je obrovský a kamenné aj internetové obchody ponúkajú skutočne množstvo kuchynských liniek v rôznych prevedeniach od klasických kuchynských blokov až po naozaj exkluzívne kuchyne. Ako…