dovolenka

Dovolenka v Portugalsku je vhodná pre každého

Spomedzi klasických európskych národov je Portugalsko turistami často prehliadanou krajinou. Veľa mu uberá na popularite susedné Španielsko, ktoré sa môže pýšiť aj ostrovmi ako Ibiza či Kanárske ostrovy a v neposlednom rade nádhernou architektúrou. To však neznamená, že by sa malo zabúdať na Portugalsko, ktoré v minulosti objavovalo celý svet vďaka svojmu vyspelému námorníctvu. Portugalci zbohatli najmä vďaka kolonizácii, osídlovaním nových území. Doteraz sa v takej Brazílii hovorí po portugalsky. Je to dôsledkom práve objaviteľských ciest, ktoré prinášali osoh nielen pre túto krajinu, ale pre celú Európu, najmä, čo sa týkalo dovozu korenia z Indie. Dovolenka v Portugalsku nie je len o histórii.

dovolenka
Portugalsko ponúka veľa krásnych zákutí

Dovolenka v Portugalsku učaruje aj vám

Pobyt pri mori, lov po nočných zážitkoch alebo údiv z nádhernej architektúry. Dovolenka v Portugalsku je skrátka pre každý typ dovolenkára. Či už ide o mladšie ročníky, ktoré milujú nočný život v krásnych mestách alebo o tvrdo pracujúcich ľudí, ktorí chcú vypnúť a len si užívať chutný drink na pláži. Portugalsko dáva priestor všetkým. Pokiaľ túžite po exotike, určite vyskúšajte Azory. Portugalské súostrovie sa nachádza v strede Atlantického oceánu, asi 1500 kilometrov od Lisabonu. Jedná sa o výnimočnú turisticko-rekreačnú oblasť, ktorá ukrýva prírodné krásy a má veľké množstvo minerálnych prameňov.

dovolenka
Dovolenka v Portugalsku ponúka aj dobrodružstvá

Porto a Lisabon

Keď sa povie Portugalsko, ako prvé každému napadne Porto a vzápätí Lisabon. Tieto dve mestá sú pre krajinu kľúčovými. Porto je známe pre portské víno, ktoré sa vyváža do celého sveta. Mesto dýcha neskutočnou atmosférou na každom kroku. Porto definujú krásne staré farebné domčeky. Jedná sa o mix histórie, úzkych uličiek, starých kostolov, katedrály a pulzujúceho života. Lisabon v ničom nezaostáva. Pre mesto sú typické žlté električky. Pre turistov slúžia električky v červenej farbe, ktoré vám fyzicky uľahčia vašu návštevu. Medzi najvychýrenejšie miesta patria Igreja do Carmo, Palácové námestie či hrad Castelo de Sao Jorge, ktorý ponúka najkrajší výhľad na mesto. Počas leta je tu naozaj horúco, preto je lepšie vycestovať na jeseň, prípadne na jar.

Spomedzi klasických európskych národov je Portugalsko turistami často prehliadanou krajinou. Veľa mu uberá na popularite susedné Španielsko, ktoré sa môže pýšiť aj ostrovmi ako Ibiza či Kanárske ostrovy a v neposlednom rade nádhernou architektúrou. To však neznamená, že by sa malo zabúdať na Portugalsko, ktoré v minulosti objavovalo celý svet vďaka svojmu vyspelému námorníctvu. Portugalci zbohatli najmä vďaka…