stolové hry

Ako napomáhajú stolové hry k rozvoju detí?

Trávenie času detí hraním nemusí byť čas strávený zábavou. Prineste do ich detského sveta stolové hry, ktoré sú skvelým nástrojom na sociálnu interakciu s ostatnými hráčmi. Nemusí ich hrávať len s vami doma, ale môže si hru vziať aj do školy na konci roka, kedy sa už neučí. Nielen, že stúpne jeho spoločenský status medzi rovesníkmi, ale zároveň bude rozvíjať svoju kreativitu a rozširovať si slovnú zásobu. Stolová spoločenská hra slúži aj ako prevencia pred vznikom poruchy čítania a písania. Najznámejšie stolové hry poznáte určite aj vy. Človeče nehnevaj sa, Monopoly, Dostihy, Crabble a puzzle sú legendami pre človeka v každom veku.

stolové hry
Skvelá stolová hra, pri ktorej sa zabaví celá rodina.

Stolové hry naučia dieťa narábať s financiami

V rannom školskom veku prichádzajú aj prvé zodpovednosti v živote vášho dieťaťa. Financie sú nezdielnou súčasťou našich životov a v školskom veku sa pomaly blíži ten čas, kedy sa musí vaša ratolesť naučiť narábať s financiami. Stolové hry sú skvelým spôsobom, ako mu vysvetliť hodnotu peňazí a ako s nimi narábať v dlhších časových horizontoch, prípadne, ako ich šetriť a potom rozumne využiť. Takou hrou je napríklad aj Investor alebo spomínané Monopoly. Sú to legendy, ktoré sú dodnes na trhu a nikdy nesklamú. Ako inak vysvetliť dieťaťu, že nemá rozbiť celé vreckové v školskom bufete než tým, že to pochopí počas toho, čo má najradšej, a tým je hra.

stolové hry
Pictocraft patrí medzi stolové hry, ktoré rozvíjajú jemnú motoriku, koncentráciu, logiku a predstavivosť.

Život neprináša len výhry

Ďalším bonusom stolových hier je, že deti naučíte vyhrávať aj prehrávať. Ani v živote sa vždy nemusí dariť, o to potom viac bolí návrat na zem. Vyrovnať sa s prehrou je dôležitou súčasťou života aj nás dospelých. Čím skôr sa psychicky dokážu s tým vysporiadať, o to lepšie sa im bude zvládať život, keď už budú samostatné. V predškolskom veku stolové hry naučia deti dodržiavať pravidlá, myslieť kreatívne, rozvíjať sústredenosť, byť trpezlivým, sebaovládanie a riešiť problémy, ktoré počas hry nastanú. To nie je všetko. Naučia sa aj plánovať svoje kroky dopredu a prijať zodpovednosť za svoje správne, aj nesprávne rozhodnutie.

Trávenie času detí hraním nemusí byť čas strávený zábavou. Prineste do ich detského sveta stolové hry, ktoré sú skvelým nástrojom na sociálnu interakciu s ostatnými hráčmi. Nemusí ich hrávať len s vami doma, ale môže si hru vziať aj do školy na konci roka, kedy sa už neučí. Nielen, že stúpne jeho spoločenský status medzi rovesníkmi, ale…