seychely

Seychely sú exotickým rajom na Zemi

Chystáte sa na zaslúžený oddych pri mori? Hľadáte ostrovy prekrásnou prírodou, exotickými plážami, skvelým jedlom a nepreberným množstvom aktivít? Zamerajte svoju pozornosť na Seychely. Ostrovy ležiace v západnej časti Indického oceána. Pokiaľ si myslíte, že sa jedná len o miesto, kde sa dá ležať týždeň či dva, pri mori, tak ste na omyle. Na Seychelách je neustále čo spoznávať a objavovať. Existuje preto množstvo možností, ako si užiť celé jeho okolie. Skvelým spôsobom je plavba, vďaka ktorej máte možnosť navštíviť každý jeden ostrov. To vám dá možnosť vyskúšať si nikým nedotknuté pláže.

seychely
Čarovné Seychely

Seychely plné unikátnych rastlín a živočíchov

Množstvo ostrovov nie je obývaných, ďalšie ostrovy sú čisto prírodné rezervácie s unikátnymi druhmi rastlín a živočíchov. Pokiaľ by sme ich mohli k niečomu prirovnať, tak ku Galapágam. Môžete sa túlať pralesom, zdolávať skalnaté vrcholy, potápať sa, šnorchlovať medzi koralmi, chytať ryby, jazdiť na bicykli popri pobrežiu či hladkať korytnačky, čo docenia najmä deti, ale aj dospelí. Na každom metri štvorcovom tu vládne pohoda a kľud. To sú podmienky pre vytúžený relax. Také sú Seychely.

seychely
Aj takéto nádherné zábery ponúkajú Seychely

Najkrajšie ostrovy, ktoré musíte vidieť

Pokiaľ ste milovníkmi najkrajších pláži, aké svet ponúka, malo by byť vašim cieľom návšteva La Digue. Štvrtý najväčší ostrov Seychel leží hodinu od Praslinu. Pred očami sa vám zjaví tyrkysová scenéria priezračne čistej vody, piesočnaté pláže a typické žulové skaly. Pláž je samo o sebe ťažko dostupná, preto sa odporúča ísť loďou. Ak sa dostanete na miesto na vlastnú päsť, odmenou vám bude prázdna pláž len pre vás samotných. Pokiaľ máte radi zvieratá, navštívte Curieuse, ktorý sa nazýva aj ako ostrov korytnačiek. Môžete si tu najať nafukovací kajak a trošku sa povoziť po okolí. Seychely sú vďaka svojim klimatickým podmienkam dostupné pre turistov po celý rok. Vďaka tomu sa nemusíte obávať zlého počasia. Seychely sú obľúbené najmä u Európanov, ktorí sem radi jazdia v zime.

Chystáte sa na zaslúžený oddych pri mori? Hľadáte ostrovy prekrásnou prírodou, exotickými plážami, skvelým jedlom a nepreberným množstvom aktivít? Zamerajte svoju pozornosť na Seychely. Ostrovy ležiace v západnej časti Indického oceána. Pokiaľ si myslíte, že sa jedná len o miesto, kde sa dá ležať týždeň či dva, pri mori, tak ste na omyle. Na Seychelách je neustále čo…