Riedke vlasy neznamenajú katastrofu, keď sa o ne viete postarať

To s akými vlasmi sa narodíme toho veľa nespravíme. Riedke vlasy, ktoré sú príznačné svojou jemnosťou môžu byť aj príznakom ochorení. Pokiaľ vám vypadávajú skutočne privysokou rýchlosťou, je načase navštíviť vášho lekára. Inak je prirodzený stav vašich vlasov ovplyvnený vašimi hormónmi. Ako na to prídete? Stačí ak ste doteraz používali šampóny, zábaly, olivové oleje a rôzne doplnky proti vypadávaniu vlasov, resp. prípravky na zahusťovanie vlasov. Pokiaľ nezabrali ani minimálne, tak sa stav vašich vlasov už bude len zhoršovať. A žiaľ nemôžete s tým nič urobiť. Existujú však spôsoby, ako si vlasy čiastočne zachrániť. 

riedke vlasy
Riedke vlasy sa dajú zvládnuť.

Zachráňte svoje riedke vlasy 

Genetika je potvora, to si uvedomujeme od narodenia. Genetiku neovplyvníme nijak, ale môžeme si pomôcť aspoň niektorými dostupnými riešeniami. Ukorigovať vypadávanie riedkych a jemných vlasov sa dá pomocou kontrolovania si svojej stravy. Mali by ste klásť dôraz na prísun rastlinných olejov, proteínov a množstva vitamínu C. Tie sa ukrývajú v rybách, fazuli, listovej zelenine a ovocí. Pokiaľ neholdujete vegetariánstvu určite si pochutnajte na chudom tmavom mäse a vajciach. Čo sa týka výživových doplnkov, zadovážte si vitamíny typu B, selén, zinok napríklad v podobe orechov. Prípadne navštívte miestnu lekáreň a pýtajte sa po methionine a biosileMethionin je málo zastúpená aminokyselina. Jeho nedostatkom klesá nutričná hodnota mnohých rastlinných bielkovín. Vplýva na zdravie vlasov a chráni pred ich lámavosťou. Biosil udržiava normálny stav vlasov, pokožky a slizníc.

riedke vlasy
Riedke vlasy zverte do rúk odborníkom.

Masky, ktoré pomáhajú 

Viete, aké zložky obsahuje to najlacnejšie sérum, ktoré stimuluje vlasy? Podľa všetkého káva, škorica a zázvor. Z nich si môžete pripraviť jednoduché masky na vlasy, ktoré zabránia predčasnému a pravidelnému vypadávaniu, resp. tento fakt spomalia. Kávová maska sa pripravuje jednoducho. Stačí uvariť silnú kávu, zliať ju s vaječným žĺtkom a pridať kyslú smotanu. Nanesiete na vlasy, obalíte do igelitu, zamotáte uterákom a necháte hodinu pôsobiť. Následnej umyjete šampónom, opláchnete vodou s trochou octu a necháte sušiť. Pokiaľ neveríte takýmto spôsobom, tak sa neváhajte obrátiť na odborné salóny krásy. 

To s akými vlasmi sa narodíme toho veľa nespravíme. Riedke vlasy, ktoré sú príznačné svojou jemnosťou môžu byť aj príznakom ochorení. Pokiaľ vám vypadávajú skutočne privysokou rýchlosťou, je načase navštíviť vášho lekára. Inak je prirodzený stav vašich vlasov ovplyvnený vašimi hormónmi. Ako na to prídete? Stačí ak ste doteraz používali šampóny, zábaly, olivové oleje a rôzne doplnky proti…