dovolenka turecko

Dovolenka Turecko

Dovolenka v Turecku nielen na pláži

Dovolenka Turecko je mimoriadne obľúbená medzi turistami z celého sveta i medzi všetkými vekovými kategóriami. Vhodná je ako pre rodiny s deťmi, tak i pre mladých ľudí, ktorí cestujú za zábavou a tiež pre seniorov, ktorí hľadajú pokojný relax. Väčšina ľudí si ju však naplánuje úplne bežne – oddych na pláži, kúpanie v mori a jeden, možno dva fakultatívne výlety. Dovolenka Turecko však môže byť aj oveľa zaujímavejšia. Viete, čo všetko sa počas nej oplatí vyskúšať?

Spoznávanie histórie…

dovolenka tureckoRozhodnúť sa pre spoznávanie histórie sa na dovolenke v Turecku určite oplatí. Táto krajina má totižto čo ponúknuť – od jedného z najzachovalejších miest z čias Antiky (Efezu), cez Tróju, ktorej bájny príbeh určite poznáte, až po historické pamiatky hlavného mesta Turecka – chrám Hagia Sofia, Veľký bazár či Modrá mešita. Každopádne, počas dovolenka Turecko by ste určite mali absolvovať návštevu aspoň jednej z týchto pamiatok.

…a objavovanie prírody

Ak vás predsa len neláka až natoľko história, ale oveľa radšej by ste si pozreli prírodné zaujímavosti Turecka, potom je voľba jasná. Stačí navštíviť svetoznáme Pamukkale – termálne kúpele vystavané na ľadovobielych terasách, ktoré vznikli zamrznutím minerálnych prameňov. Za návštevu však tiež určite stojí aj menej známe miesto Cappadocia, kde si môžete pozrieť fascinujúcu silu iného živlu – vetra.

Relax v tureckých kúpeľoch

dovolenka tureckoNuž a keď už som spomenula kúpele, musím povedať že tie pravé turecké, nazývané hammám, by ste si tiež nemali nechať ujsť. Tak vám totižto dovolenka Turecko môže ponúknuť skutočný relax, možno dokonca ešte lepší než ten na pieskovej pláži…

Dovolenka Turecko s rodinou

Hľadáte niečo akčnejšie ako len spoznávanie tureckých pamiatok, prírody a kúpeľov? Potom by sa vám mohol páčiť výlet do najväčšieho tureckého vodného parku priamo na pláži – Eftalia Island. Ten odporúčam najmä v prípade, že sa vaša dovolenka Turecko koná aj s deťmi. A ak by vám to predsa len nestačilo, potom sa hneď neďaleko nachádza aj Sealanya – úžasný morský park s delfináriom.

Viac informácií o dovolenke v Turecku môžete získať v ktorejkoľvek cestovnej kancelárii.

 

Dovolenka v Turecku nielen na pláži Dovolenka Turecko je mimoriadne obľúbená medzi turistami z celého sveta i medzi všetkými vekovými kategóriami. Vhodná je ako pre rodiny s deťmi, tak i pre mladých ľudí, ktorí cestujú za zábavou a tiež pre seniorov, ktorí hľadajú pokojný relax. Väčšina ľudí si ju však naplánuje úplne bežne – oddych na pláži, kúpanie v mori a jeden,…