Má byť detská zimná obuv hlavne teplá?

Zima sa blíži a mnohí rodičia sa chystajú na nákup zimnej obuvi pre svoje ratolesti. A mnohí si myslia, že najpodstatnejšou vlastnosťou je to, aby takáto obuv bola hlavne dostatočne teplá. Je ale správne vyberať detskú zimnú obuv len z tohoto pohľadu? Ako máme postupovať pri výbere správnych topánok pre deti na zimnú sezónu? Ak si ale myslíte, že výber je len o tom, aby boli nohy detí hlavne v teple, asi sa mýlite. Čo by teda správna detská zimná obuv mala mať?

Detská zimná obuv
Aby boli detské nôžky v teple.

Hlavne zdravotne nazávadná obuv

Vhodné a zdravotne nezávadné detské topánky sú jednou z najpodstatnejších vecí. To by malo rodičov motivovať pri ich výbere obuvi pre ich deti. Topánky totiž priamo ovplyvňujú vývoj detskej nohy. Nevhodne kúpená detská zimná obuv môže dieťaťu niekedy aj ublížiť. Nestačí len fakt, že noha dieťaťa je v teple. Detská noha sa neustále vyvíja a dobré a kvalitné topánky sú pre ňu veľmi dôležité. Preto by rodičia výber určite nemali podceniť. Počas celého roku, nielen v lete či zime.

Detská zimná obuv s kožušinkou aj mebránou

Zimné detské topánky s kožušinkou či goratexovou mebránou? Podľa čoho by si mali mamičky vyberať topánky pre svoje deti? Mali by sa zamerať na niekoľko hlavných kritérií. Najdôležitejšie z nich je to, že detská zimná obuv by mala mať najmä kvalitnú goratexovú membránu. Tá zabezpečí dieťaťu, že jeho nožičky zostanú v suchu. Topánky s takouto mebránou neprepustia vlhkosť dovnútra topánky a noha dieťaťa tak zostane absolútne v suchu a teple. A v prípade, že sa nožička v topánke spotí, membrána odvádza vlhkosť von.

Detská zimná obuv
Dôležitá je aj podrážka.

Vnútro topánky a podrážka

Medzi ďalšie dôležité kritériá patrí charakter podšívky a podrážky. Z akého materiálu je ušitá podšívka vnútri topánky? Je topánka vybavená vnútri nejakou umelou kožušinkou? Nemusí byť. V dnešnej dobe existuje veľa rôznych moderných materiálov, ktoré nohy udržujú v teple a prebytočnú vlhkosť odvádzajú von z detskej zimnej obuvi. Protišmyková podrážka je úplnou samozrejmosťou.

Zima sa blíži a mnohí rodičia sa chystajú na nákup zimnej obuvi pre svoje ratolesti. A mnohí si myslia, že najpodstatnejšou vlastnosťou je to, aby takáto obuv bola hlavne dostatočne teplá. Je ale správne vyberať detskú zimnú obuv len z tohoto pohľadu? Ako máme postupovať pri výbere správnych topánok pre deti na zimnú sezónu? Ak si ale myslíte,…